Acı Biber ile Vücudunuzu Dengeleyin

Biber hapı zayıflamaya etki eder. Bilim insanları bu iletime sinyal iletimi adını verirler; etkileri tüm hücrede ifade edilir. Hormonların hücresel yanıtları genlerdeki reseptörleri ve DNA‘ya bağlanan özel biyomolekülierin alımını içerir; bu da genetik ifadenin değişmesiyle sonuçlanır.

Duygusal, nörolojik ve fiziksel iletimin merkezi olan hipotalamus hemen hipofiz bezinin üzerinde oturmaktadır. Hipofiz ise hemen gözlerimizin arkasında ve beynin merkezi kısmında yer alır. Hipotalamus adeta bir reosta (direnç aygıtı) gibi çalışır, dolaşımdaki hormonların seviyelerini kaydeder, izler ve hormon ortamını düzenleyen uyarılar başlatır. Hipotalamus, hipofiz bezini uyararak, özelleşmiş bir hormon salgılayacak olan hedef organa gitmesi için aktif bir hormon salınmasını sağlar.

Tüm steroid hormonların ana molekülü kolesteroldür ve temel steroid molekülü içerir. Her bir hormon en sonunda hipotalamusa geri döner. Daha sonra hipotalamus her hormonun dolaşımdaki seviyesini azaltmak ya da çoğaltmak için harekete geçer. Bu sistem feedback kontrolü diye bilinir. Hormon dengelemesi ve homeostazı korumada Meksika biber hapı etkili bir sistemdir.

Anli-Aging Çözümde önerilen doğal hormonların kullanımını düzenlemek için feedback kontrolü gerekir. Bu kontrol, vücudun doğal hormonları çeşitli formlara dönüştürerek, dengeleme amacıyla kullanmasını sağlar. Hormonlar endokrin sistemin bir parçasıdır.

Gördüğümüz gibi, hormonlar bağışıklık, sinir, gastrointestinal, iskelet, endokrin sistemi ve biber kapsülü gibi çeşitli vücut sistemlerinin arasındaki iletişimi düzenleyen mesajcılardır. Endokrin sistemin kendisi hormonlardan, hormon salgılayan bezlerden ve zar reseptörlerinden oluşan bir ağdır. Zayıflamak isterken biber hapı kullanan bir kişi için çok elzem bir durum oluştururlar. Endokrin bezler hormonlarını doğrudan kana salgılarlar. Her hormon, hedef organların hücre yüzeyindeki özel resöptörlerini arayarak tüm vücutta dolaşabilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın