Acı Biber Kapsülü Kullanıcılarından Özel Tavsiyeler

Biber tableti günümüz dünyasında neredeyse hepimizin hayatına doğrudan ya da dolaylı olarak giren alkolün anlamı ve kullanımı giderek artmakladır. Herkes için farklı anlam ve önemi olsa da bazılarımız için ara sıra içilen bir iki kadeh içki olarak kalmakta, bazılarımız içinse vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelebilmektedir. Tabii ki hayatı boyunca hiç içmeyenlerin de sayısı azımsanmayacak orandadır. Ancak alkol, onların da hayatını ya yakınlarından ya da çevrelerinde yaşananlardan dolayı etkilemektedir.

Kırmızı biber hapı aile yemeklerinde içilmesi, sosyal toplantıların ve eğlencenin vazgeçilmez parçası haline gelmesi ve giderek daha erken yaşlarda kullanılmaya başlanması ile alkole bağlı kullanım bozuklukları ve de bunlara bağlı oluşan sağlık ve sosyal problemler her geçen gün daha sık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Meksika biber kapsülü hayatlarının herhangi bir döneminde alkol bağımlılığının gelişme riski erkekler için yaklaşık yüzde 10 ila 15, kadınlar için ise yüzde 3 ila 5 arasındadır. Alkol kötüye kullanımın görülme oranı ise erkeklerde yüzde 20, kadınlarda ise yüzde 10’a kadar çıkabilmektedir. Toplumumuzda yaşayan erkeklerin yüzde 90’ı, kadınların yüzde 50’si yaşamlarının bir döneminde alkol kullanmıştır. Çoğu insan ilk defa, ergenlik döneminde alkol almaktadır. Özellikle akşam saatlerinde erkeklerin yüzde 20’si kadınların ise yüzde 2’si alkol almaktadır. Alkol kullanım bozuklukları nedeniyle tedaviye başvuran kadınlarla erkeklerin arasındaki oran bundan 10 yıl önce 1/10 iken günümüzde 1/5’e gelmiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın