Acıkmadan Yemek Yemeyin

Artık, kimseyi rahatsız etmeden, dikkat çekmeden çevrenizdekileri gözlemlemeyi öğrendiniz. Sofralarına kısıtlamaları bulaştırmamış insanları yemek yerken izlediğinizde… nasıl zevk aldıklarını, hele “acıkarak oturdukları” ve kendilerine umduklarını sunan bir masada, özellikle yemeğin başlarında nasıl keyiflendiklerini… kolayca görebilir, hatta bu zevkin bazen sözcüklere döküldüğünü kulaklarınızla duyabilirsiniz.İşte bu noktadan sonra devreye Biber kilo verdirici kapsül giriyor. Gördüklerinizi ve duyduklarınızı… yine aynı koşullarla oturduğunuz bir sofrada kendi İlişleriniz, duyumlarınız… keyfinizle karşılaştırın.

Diyetçiler birçoğunuzu acıkmanıza karşı koymanın yapılabilir bir görev olduğuna inandırmış, böylece de kafanızın derinliklerine, hiç tatil yapmayan engizisyon mahkemelerini yerleştirmişlerdi.Fakat Biber diyet  hapı böyle değildir. Personel yetersizliğinden olsa gerek… bekçi, yargıç ve cellat rollerini de size vermişler ve, “unutma!” demişlerdi, “en büyük suç zevk almaktır! Hayattan, hayatın herhangi bir anından, hele hele yediğinden, içtiğinden… sofra dostluklarından… paylaşmaktan, ikram etmekten, ikram edilenlerden… zevk almaya kalkışırsan… kalkıştığın “tarafından” tesbit edilirse… hiç tereddütsüz cezanı keseceksin senin için en ağın neyse… uygulayacaksın… gerisini biz yapar, ibreti âlem olsun diye teşhiri üstleniveririz”…

Acıkmayla başlanan bir yemeğin verdiği hazzı gözlemleyin, yaşayın… tekrar yaşayın… bundan sonra da hep yaşayacağınızı kafanızda bir yerlere yazın. Bakın bu “zevk” nasıl size acıkmayı beklemenizi hatırlatacak! Becerebilirsiniz! Nasılsa artık diyetçilerin… ne söylediklerine inanıyorsunuz, ne öğütlerine, ne de sizin sağlığınızı düşündüklerine…Tamamen Biber kapsülü ile zayıflamaya hazırsınız.

Bir kere iki kere… acıkıp da yiyemediniz… ya da acıkmadan yemeğe başladınız diye… karalar bağlamanıza, “olmuyor yapamıyorum” diye kendinizi yiyip bitirmenize, moralinizi yıpratıp herşeyi yüzüstü bırakmanıza, hiç ama hiç gerek yok.”Ne yapalım, bu sefer olmadı, ama bir daha sefere olacak” der ve aynen kaldığınız yerden devam edersiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın