Açlığı Kontrol Etmenin Pratik Yolları

Proteinli yiyecekler çabucak iştah keser. Çok aç olduğunuzda rafadan ya da katı bir yumurta yiyin, ağzınıza bir parça peynir atın, ayran için. İştahınızın kesildiğini göreceksiniz.

İlle de tatlı yiyecekseniz rafine şekerden yapılmış tatlıları tek başına yemeyin. Muhakkak kompleks karbonhidratlı ya da proteinli bir şey yedikten sonra yemeye dikkat edin. Böylece şekerin kana çabucak karışmasını engellemiş olursunuz. Aldığım bir kapsül Biber Hapı, az bir şey yediğimde bende çabucak tokluk duygusu yarattığını ve tatlı ihtiyacımı giderdiğini fark ettim. Ama bu minerali arada bir alıyorum. Zaten sütlü tatlıların dışında çok tatlı seven biri değilim. Biber Hapı, iştah kestiği, yağ yaktığı öne sürülen, ensülini dengede tutan bir gıda takviyesidir. İnternette araştırma yapmanızda ya da bir beslenme uzmanına danışmanızda yarar var. Böylelikle Meksika Biber hapı için yapılan yorumlarıda görmüş olursunuz.

Her öğünde lifli besin yiyin. Acı Biber hapı ile lifli besinler mideyi doldurur ve tokluk duygusu verir. Örneğin, biraz yoğurdun içine kutularda satılan kepek veya müsli karıştırarak yiyebilirsiniz.

Meksika biber hapı, iştahı düzene sokar ve açlık duygusunu azaltır. Evde yemeğin pişmesini beklerken sabit bisikletin üzerine 10 dakika için bile olsa atlıyorum… ve iştahım azalıyor.

Etiketler: , ,

Yorum yapın