Amino Asit Eksikliği

Amino asit eksikliğiBeslenme yoluyla alınan proteinlerin yeterince sindirilememesine, dolayısıyla amino asit eksikliğine yol açabilir. Temel yağ asitleri, bazı yiyecekler, temel yağ asitleri metabolizmasıyla ilgili enzimleri engeller  Kimi insanlarda dclta6desaturaz denen enzimin etkinliği azdır. Bu enzim beslenme yoluyla alınan linolcik asidin gamma linolenik aside dönüşmesini sağlar.

Ancak bu olayların vücutta sağlık sorunu yatarabileceğini belirtmek isteriz. Bu sebeple biber kapsüllerini kullanmanızı önermekteyiz. Çünkü biber kapsüllerini kullanım sırasında, sindirim sistemi, bağırsak problemleri düzene girerek kilo verme işlevinizi kolaylaşacaktır. Sağlıklı bir şekilde formunuza kavuşacaksınız.

İçinde gammalinolcnik asit bulunan eşekotu yağı (efamol) gibi maddeler bu kimselerdeki besin alerjisi belirtilerini hafifletir. Bazı durumlarda balık yağı da yararlı olabilir. Gene aynı amaçla soğukpresten geçirilmiş ketentohumu yağı da kullanılabilir. Bu yağı buzdolabında tutmayı ve ağzını sıkıca kapatmayı unutmayın.

Sıkı bir vücuda kavuşmak ve asla kilo sorunu yaşamak istemiyorsanız acı biber kapsüllerini kullanmalısınız. Sindirim kolaylaştırıcı enzimler. Besin alerjisinin allında proteinlerin yetersiz sindiriminin yatabileceğim düşünürsek, tedavide sindirimi kolaylaştırıcı enzimlerden yararlanmak akıllıca olıtr.

Deneyimlerimize göre, aşırı duyarlı bağırsak sendromu ya da zihinsel belirtiler gibi semptomlar, zayıf mide asidi salgısı ve pepsinin yerine geçmek üzere pankreas enzimlerinin, glülamik asil hidroklorid (ya da betain hidroklorid)in kullanılmasına iyi yanıt vermektedir. Sigara tiryakileri ve yaşlılar sindirim yetersizliğine daha yatkındırlar.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın