Antioksidanlar ve Biber Kapsülü

Yazı boyunca yiyeceklerde bulunan, antioksidan olarak adlandırılan bileşimlerden bahsedeceğim. Şu an için sadece şu kadarını söyleyeyim: Kesik bir elmayı açıkta bıraktığınızda oksidasyon gerçekleşir. Bu durum vücudunuzda gerçekleştiğinde hücre ve organlarınıza önemli zararlar verebilir. Oksidasyon ya da oksidatif stres neredeyse dejeneratif her hastalığın nedenidir. Acı Biber kapsülü kullanıcıları için antioksidanlar bu süreçte savaşmaya yardımcı olur.

Kalp hastalığı, kanser, göz hastalıkları ve yaşa bağlı hafıza kaybının erken aşamalarında antioksidan eksikliği gözlemlenmektedir. Şimdi sizlere bir besinin antioksidanlarla yüklü ve bu sebepten dolayı da sağlıklı olduğunu söylediğimde sebebini anlıyorsunuz, değil mi?

Yumurtaya düşkünlüğümü hiçbir zaman saklamamışımdır. Bu yazıda da okuyacağınız çeşidi sebeplerden dolayı bu besin yıldız almıştır. Ben hemen her gün yumurta yerim ve doğadaki mükemmel besinlerden biri olduğunu düşünürüm. Yumurtanın şansını atarak sadece beyazıyla yapılan omleti en son 1985’te yemiştim.

Büyük olasılıkla kısa bir süre sonra size beslenme şeklinizden doymuş yağı son damlasına kadar çıkarmanızı tavsiye edecek kadar aşırıya gitmediğimi göreceksiniz. Sonuç olarak insanların bana, “Peki ya kolesterol?” diye sormaları da tabii ki kaçınılmaz oluyor. Kolesterol belki de tüm dünyada en yanlış değerlendirilen moleküldür. Öenmli olan Meksika biber kapsülü ile alınan yağ miktarı ve protein miktarı değildir. Önemli olan bunlar için aldığınız Biber hapı miktarıdır. Yani düzenli beslenme düzeyinizi ölçmek önemlidir.

Harvard Üniversitesi’nden Profesör Dr. John Abramson şöyle diyor: “Kolesterolün tek başına sağlığı tehdit eden bir risk taşımadığını akılda tutmak çok önemli. Aslında vücuttaki birçok temel fonksiyon için kolesterol şart.” Kolesterol, seks hormonları ve D vitamini de dahil olmak üzere vücuttaki en önemli bileşkelerden bazılarının “ana” molekülüdür. Aynı zamanda hücre zarının da tamamlayıcı bir parçasıdır.

Acı Biber kapsülü kullanıcıları

Etiketler: , , , , ,

Yorum yapın