Artık Rahatlayın Biber Hapı Geliyor..

Rahat bir nefes almak, dinç hissetmek elinizde olan bir durumdur. Yani kendinizi diyetin eline bırakmayın bedeninize acı çektirmeyin biber hapı kullanın  sıkıntılardan hemen kurtulun. Her yerde özellikle biber hapını çalışanlar için en doğru zayıflama kaynağı olduğunu da belirtelim.

Dışarı çıkararak nefes almak yerine diyafram ile karnı dışarı çıkararak nefes almak, iç organları aşağı iterek akciğerlere yer açar. Bu şekilde akciğerlerinizin hava ve dokularınızın oksijen kapasitesini artırır, tüm solunum sisteminizin fonksiyonunu güçlendirirsiniz. Her nefes karına kadar inmeli, sadece gerektiğinde göğüse yükselmelidir.

Doğru bir şekilde nefes alırken ağız yerine burnunuzu kullanmalı ve kısmen yavaş nefes almalısınız. Dakikada maksimum on beş, tercihen sekiz ila on nefeslik dinlenme oranı uygundur. Nasıl nefes aldığınızı test etmenin bir yolu var. Yere sırtüstü uzanın, karnınıza bir kitap yerleştirin, burnunuzdan nefes alın ve her nefesle kitabın yükselip alçaldığından emin olun.

Kitap yükselip alçalana kadar karnınızdan nefes almaya odaklanın. Sonra, dakikada aldığınız nefes miktarını sayın. Dakikada maksimum on beş, tercihen ondan az nefes almaya çalışın. Aşırı nefes almamaya özen gösterin. Burada önemli olan gayret göstermemektir. Bırakın, vücudunuz sizin için nefes alıp versin. Unutmadan belirtmekte fayda var, yaz sıcaklarında biber hapı tedbirleri alınmalı ve bu tedbirler dikkatle uygulanmalıdır.

Biber hapı kullanım sırasında, olabildiğince karnınızdan nefes alıp verin. Bu şekilde atletik performansınızın ve solunum sağlığınızın gelişme göstereceğine garanti verebilirim. Nefes almanın hem fiziksel hem de psikolojik öyle önemli etkileri vardır ki, pek çok gelenek  meditasyon, yoga ve dövüş sanatları gibi  öncelikli olarak nefes alma tekniğine dayalıdır. Yani biber hapı aynen egzersizin verdiği etkiyi vermektedir. Sağlıklı zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın