Aşırı Kilodan Biber Hapı ile Kaçın

Aşırı kiloAşırı yiyen birçok kişi gerçekte bedenlerinde yaşamaktan çok onun 15-20 santim üzerinde veya yanında dolanarak, kırbaçlanmak veya tecavüze uğramak gibi yıkıcı bir deneyime verilen eski bir yanıtı bir zamanlar acı şekilde gerekli olan yeniden canlandırır. Bu deneyim çocukluğun ilk zamanlarına, üç ya da beş yaşlarına kadar geri gidebilir. Aşırı yeme ile alınan kilolar biber form hapı ile kısa zamanda verilebilir.

Birçok insan için ilk başta böyle bir tacize yanıt olarak gelişen içgüdüsel bir kaçış mekanizması, şimdi neredeyse her türlü strese tepki veren bir düğme gibi hata yapmaktadır. Bilinçaltı “Kaç! Kaç!” diye emir verir ve fiziksel yönden kaçamayacak kadar güçsüz olan çocuk psikolojik olarak kaçma yeteneğini geliştirir.

Çocuğun yetişkin hali için “Kaç!” emri, yalnızca tehlikeye tepki olarak değil aynı zamanda hemen her yapıda fiziksel veya duygusal huzursuzluğa tepki olarak hâlâ mevcuttur. Bu durum acı verecek şekilde ve belki özellikle cinsel yakınlığa bir tepki olarak da geçerlidir.

Biber hapı ile sağlıklı zayıflama gerçekten bedeninizde yaşamanızı gerektirir ve bir aşırı kilo kurbanı için bu bir uyarı ziline teslim olmaya benzer. Fazla kilolara teslim olmamak için biber hapı kullanmalısınız. Eğer derin bir travma anında ruhunuz deneyimin gerçekliğinden kaçmak için bedeninizi terk etmiş ve kalıcı olarak asla tamamen geri girmemişse, o zaman biber hapı için ortaya çıkmak için gerçeklerden kaçma eğiliminizden nasıl kaçacaksınız? Bu açıkça çok zor olurdu.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın