Balık Tüketimi ve Meksika Biberi

Acı Biber hapı ile konserve balık sağlıklı besinlenme yöntemlerinden biridir. Sardalyeler hakkında bu şekilde düşünmeye ilk olarak Florida’da başladım. New York’ta yaşayan beslenme uzmanı ve yazar arkadaşım Dr. Oz Garcia ile birlikte Miami Beach’te eğitmenler için beslenme konusunda bir seminer düzenliyorduk. Yenilebilir, sağlıklı bir şey bulabilmek maksadıyla otelin etrafında dolanıp durduk ancak hiçbir şey bulamadık.

Miamili olan Garcia, arabayı yerel küçük bir dükkânın önünde durdurdu, dükkândan dışarı iki konserve kutusu sardalye ve birkaç plastik çatalla çıktı. Balık lezzetli ve doyurucuydu. O günden sonra konserve sardalye benim yeryüzündeki en sağlıklı ve en uygun ilk on besin listemden hiçbir zaman çıkmadı. Uçakla seyahat edenler bunu not edin! Sardalye sağlıklı omega-3 yağları açısından oldukça zengindir.

Meksika Biber Kapsülü kullanıcıları için sardalye omega-3 yağı açısından oldukça zengindir. Omega-3’ün birçok faydası vardır. Birleşik Devletler’de salgın hastalıklarla ilgili yapılan araştırmalarda her gün alınan 0.5 gr. omega-3 yağının kardiyovasküler rahatsızlıklarla ilgili risk önemli derecede azalttığı rapor edilmiştir. Sıradan bir Amerikalı bu önemsiz miktarın yaklaşık beşte birini almaktadır ki bu Dünya Sağlık Örgütü’nün günümüzde önerdiği beslenme tarzından alınacak miktardan beş kat daha azdır.

Etiketler: , ,

Yorum yapın