Beslenme Bilincinin Biber Hapı’ yla Kazanılması

Beslenme bilincinin biber hapı yla kazanılmasıDiyetinizin önce sizi, sonra sevdiklerinizi, sonra da bütün dünyayı ve gelecek nesilleri sağlığa kavuşturması dileğiyle biber hapı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ömer Balku’ nun bu girişimi, Türkiye ölçeğinde bakıldığında, belki de şimdilik çok küçük bir dilimde yer alıyor. Bu oranı çoğaltmak için biber hapı kullanımı gerekmektedir.

Üstelik, sağlığımızı ve beslenme bilincimizi tehdit eden unsurlar her geçen gün katlanarak büyüyor; baş edilmez bir deve dönüşmüş gibi duruyor. Bunlara önlem almak biber zayıflama hapı ile elinizde. Sağlıklı zayıflama için planlanmış beslenme yöntemlerinde meksika biberi hapı kullanımı daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Ama bu devin sahte gücü hiç kimseyi ürkütüp yanıltmasın. Yazı boyunca örnekleriyle gördüğümüz gibi, yiyeceklerin sağlıktaki mucizevi gücü öylesine gerçek, öylesine hızlı ve öylesine büyüktür ki, hiçbir güç karşısında duramaz. Ömer Balku’nun kendi restoranında başlattığı sağlık hareketi, sağlık adına hem günümüze hem de geleceğe yapılmış bir yatırım.

Yazımızda, yiyeceklerle gelen sağlığın nesilden nesile nasıl aktarıldığını gördük. Dolayısıyla, Ömer Balku’ nun restoranı, toplumsal sağlığı önemseyen dünya üzerindeki tek restoran bile olsaydı, günümüzden 100 yıl sonrasına kadar uzanıp sağlıklı yaşamı yine kitlesel bir harekete çevirme gücü taşırdı.

Yazı boyunca hemen her diyet hikâyesinde vurguladığım gibi, sağlık mutfakta başlar. Mutfaktan kişiye, kişilerden aileye, ailelerden de gelecek nesillere aktarılır. Danışanlarımızın diyet programlarını planlarken doğru alışveriş listeleri ve biber hapı ile mutfaklarını yeniden yapılandırırız. Sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline gelebilmesi buna bağlıdır.

Sağlıklı alışveriş ilkeleri

  •  Alışveriş öncesinde mutlaka bir alışveriş listesi yapın. Listelerinizi haftalık ve aylık ihtiyaçlara göre planlayabilirsiniz.
  •  Alışveriş için sakin zamanları tercih edin.
  •  Alışverişe tok karnına çıkmaya özen gösterin.
  •  Ailenizdeki sağlık risklerini gözeterek alışveriş yapın.
  •  Alışveriş sepetinizde neler bulunmalı?
  •  Süt-yoğurt-peynir grubunu yağsız tercih edin. Bu hem kilo yönetiminiz adına hem de kalpdamar sağlığınız açısından doğru bir  tercih olacaktır.
  •  Ailenizde tansiyon riski varsa sodyumu azaltılmış tuz ve yiyecekler tercih edin.
  •  Yemekleriniz için riviera, salatalarınız için ise sızma zeytinyağı tercih edin.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın