Beslenme Davranışlarında Biber Hapı Etkisi

Beslenme davranışlarında biber hapı etkisiAmerikalı’ lar yaklaşık iki yüzyıldır geliştirdikleri diyetetik, neredeyse tıbbi ve özellikle son derece rasyonel beslenme kültürleri ile gıda alımlarını mantıklı hale getirdiler. Elbette fazla alımlardan kaynaklanan kilo artışlarında Biber form hapı kullandılar. Yararlı ve işlevsel besinler tüketmeye teşvik edildiler. Tüketemeyenler ise kilo vermek için Biber hapı yardımına başvurdular.

Bilgi onlar için beslenme davranışlarının belirleyici öğesi haline geldi. Böylece beslenmeleri mantığın ve bilimsel bilgilerin yönlendirdiği, bireysel seçimlerle biçimlenir hale geldi. Batıda kitlelere doğru yemek yemeyi öğretme fikri yeni değil. Bu düşünce, beslenme davranışlarının akılla kontrolünün teşvikiyle birleşiyor. Bu nedenle sağlıklı beslenme davranışları edinmeye dikkat edin.

Doğru bir beslenme biçiminin var olduğu inanışı, iki tarafı keskin bir bıçak. İlk başlarda bu inanış, kiloları ve sağlıklarına hassas insanları rahatlatır görünüyor. Günümüzde biliyoruz ki, anksiyete ve suçluluk, yemek yiyen insanların baskın özellikleri. Maalesef, bilimin kaprisleri bize dünün hakikatlerinin bugünün gerçekleri olmadığını öğretti. Böylelikle, daha dün bize güven veren yağlar bugün tehlikeli hale gelerek, korunma kampanyalarının öncelikli hedefi haline dönüştüler. Eğer doğru şekilde beslenmiyorsanız kilo almanız kaçınılmaz ve bu sebeple Biber hapı kullanmanız gerekir.

Bir insan topluluğunun beslenme seçimlerinin değiştirilebileceğine kuşku yok. Çeşitli yabancı ülkelerde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yayılan halk sağlığı mesajları gerçekten yağların ve/veya şekerlerin daha az tüketilmesini sağlamayı başardı. Ama ne var ki, bu değişiklikler obezitenin prevalansmda bir azalmaya yol açmadığı gibi, artışını da engelleyemedi! Muhtemeldir ki, bundan sonraki toplum sağlığı mesajları yağları rehabilite ederek, kendilerine yeni bir günah keçisi bulacaktır. Tabii bu da, yemek yiyen bireylerin huzursuzluğunu ve besinlere karşı olan ürkekliğini artırmadan gerçekleşemeyecektir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın