Beslenme Eksikliği

beslenme eksikliğiSizin de gözünüzde canlandırabileceginiz üzere belli bir diyet yapılması ve ilaç tedavisi, kendiliğinden olan davranışları daha da engellemektedir. Bazı diyabet hastaları bunu bir kendilerine bakma fırsatı olarak alırken, diğerleri ne yazık ki bu durumu daha fazla kontrol ve hatta cezalandırma olarak görmektedir.

Bir çok kili zayıflamak için sağlıksız diyet girişimlerinde bulunmaktadır. Ancak bu girişimler sağlık açısından pekte yararlı değildir. İnsanlar sağlığını düşünmeden kilo vermeye çalışıyorlar. Kilo vemrek iyidir, ancak doğru uygulamalar ile iyidir. Mesela meksika biber kapsülleri ile kilo vermeyi deneyebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde kırmızı biber haplarını kullanarak formunuza kavuşabilirsiniz.

Kısa zamanda istediğiniz kiloya gelerek kıskandıran bakışları üzerinize toplarsınız. Ayrıca biber hapı o kadar sağlıklı bir ürünki kesinlikle zarar vermeden zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Hızlı çalışan bir metabolizma ve kalori yakımı için biber kapsüllerini deneyebilirsiniz.

Daha yaşlı olan hastalarda genellikle hayatlarında algıladıkları sevgi ve beslenme eksikliğini “tatlı ve pastalarla” giderme eğilimi vardır. Rahatlama amaçlı olarak bu şekilde yemek yemek durumu kısa süreli olarak kolaylaştırmakta ama uzun vadede özsaygıyı geliştirmediği için ilerleyen yaşlarda diyabet hastalığının ortaya çıkışında belirgin bir faktör olarak rol almaktadır.

Sevgiyi içeri almak ve yardım etmek isteyen kişilere güvenmek zaman ve cesaret isteyen bir durumdur. O yüzden genellikle bu tür girişimleri reddederek yalnızlığı daha fazla artırma eğilimi görülür. Ama sonunda, eğer kapıyı sevgiye açma konusunda gönüllüysek onun bizi en çaresiz zamanlarımızda bile asla terk etmemiş olduğunu göreceğiz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın