Beslenme için Önemli Bilgiler

Beslenme bilgileriYağsız bir yaşam mümkün değil; beslenme için son derece önemli. Zeytinyağı gibi bir yağ varken, diğer yağlar tüketilmeye değmez. Ancak ev hanımlarının önemli bir kısmı, zeytinyağının koktuğunu, ağır olduğunu düşünüyor ve ailesini bu gibi saplantılarla ‘besliyor’.
Zeytin, Kur anı Kerim’de”8 6 defa tekrarlanan bir meyve.

İnsanların bilinçsiz davranmaları sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir. Diyet konusunda da bir çok bayan yalan yanlış diyet uygulamalarında bulunmaktadırlar. Nasıl ki sizlere sıvı yağın daha yararlı olduğunu anlatıyorsak, şimdide biber kapsüllerinin zayıflamada yararının daha fazla olduğunu belirtiyoruz.

Mükemmel vücut şeklinizi biber hapı ile keşfedin ve güzelliğinizi farkettirin. Sağlıklı zayıflamak için mutlaka meksika biber kapsüllerini denemelisiniz. Sağlığınızı düşünüyorsanız hemen acı biber hapı kullanmaya başlamalısınız.

Kur anı Kerim’in ‘mübarek ağaç’ diyerek iltifat ettiği zeytin ağacı, 700 yıla yakın bir süre hayat sürebiliyor. Osmanlı Devletinin ömrü bile bu kadar olmadı. Elde, 40 bin yıl öncesine ait zeytin ağacı kalıntıları var. Klasik anlamda zeytinyağı şu şekilde üretilir: Zeytinler yıkanır ve yaprakları ayrılır. Taş değirmenin havuzuna 400500 kilo zeytin konularak, çekirdekleriyle birlikte 3035 dakika süreyle öğütülürek hamur haline getirilir. Ortaya çıkan zeytin hamuru, presin altına sürülür.

Zeytinin içindeki su ve yağ, boruyla ayrıştırma tankına gelir. Zeytinin kara suyu dipte kalır. Üste çıkan yağ, altı delikli özel maşrapalarla alınarak kovalara doldurulur. Dinlenme tanklarına boşaltılır. Zeytinyağı bu tanklarda 13 hafta arasında dinlendirilirken, posası dibe çöker. Çeşitli yöntemlerle çöken posa ile üstteki yağ ayrıştırılır. Dinlenen yağ daha sonra pamuklu filtrelerden geçirilerek süzülür. Elde edilen yağ, tüketime hazırdır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın