Beslenme Yöntemlerinde Meksika Biberi Hapı

Aniden protein, bu durumda süt proteini pek iyi görünmüyordu. Az protein alımının kanser başlangıcını azalttığını ve birçok eşzamanlı şekilde işe yaradığını keşfetmiştik. Bunlar yetmezmiş gibi çok protein alımının, gelişme için gereken miktarı aşması durumunda başlangıç aşamasından sonra kanseri ilerlettiğini buluyorduk. Bir ışık düğmesini açar kapatır gibi, ilk olarak maruz kalınan kanserojen maddeden bağımsız olarak, yalnızca protein seviyelerini değiştirerek kanser ilerlemesini kontrol edebiliyorduk. Fakat bu vakada kanser ilerletici faktör inek sütündeki proteindi. Meslektaşlarım için proteinin kanser büyümesine katkıda bulunabileceğini kabul etmek yeterince zordu fakat bir de inek sütündeki proteinin yol açtığını kabul etmek? Ben deli miydim?Sağlıklı olmak istiyorsanız en önce beslenmenize dikkat etmeli ve aşırı beslenme ile oluşan kilolardan Meksika biberi hapı ile kurtulmalısınız.Daha sonrasında obezite tedavisinde Biber hapı ile devam edilmelidir.

Yine bu deneyde, kanser ilerlemesinin geriye çevrilebilirliğini görmek için, bazı farelerin diyetini kırk ya da altmış haftada değiştirdik. Çok proteinli bir diyet uygulanan hayvanlara göre, çok proteinden az proteine geçirilen hayvanlarda önemli ölçüde daha az tümör büyümesi gözlendi (% 35% 40 daha az!).Ömürlerinin yarısından itibaren, az proteinli diyetten çok proteinli diyete geçirilen hayvanlarda tümör büyümesi tekrar baş gösterdi. Tam gelişmiş tümörlerle ilgili bu bulgular daha önce odaklan kullanarak elde ettiğimiz bulguları doğruladı. Yani beslenme yönetimi kanseri “açıp kapatabiliyor”.Beslenme yönteminiz Biber hapı diyetlerinde de çok önemlidir.

Ayrıca bu “ömürlük” çalışmalarda tümörün tepkisiyle benzer olup olmadığını görmek için, erken odakların beslenmedeki proteine olan tepkilerini de ölçtük. Odak büyümesiyle tümör büyümesi arasındaki benzeşme bundan daha büyük olamazdı.Anlamak için daha ne kadarına ihtiyacımız vardı? Bu noktaya kadar sonuçlarımızın bu kadar inanılmaz derecede tutarlı, biyolojik olarak olası ve istatiksel açıdan anlamlı olabileceğini hiç hayal bile etmemiştim. Hindistan’da yapılan orijinal çalışmayı bütünüyle doğrulamıştık ve bunu çok kapsamlı bir şekilde yapmıştık.Hiç şüphe yok: İnek sütündeki protein aflatoksin verilmiş farelerde son derece güçlü biçimde kanseri ilerletiyor. Gerçek şu ki bu ilerletme etkisinin genellikle hem kemirgen hem de insanların tükettiği protein seviyelerinde (% 1020) meydana gelmesi, özellikle dikkat çekici ve kışkırtıcı.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın