Beslenme Zihinsel Performansınızı Nasıl Etkiler?

Beslenme zihinsel performansınızı nasıl etkilerÇoğu durumda, bir birey ya da bir şirket beyin işlevi gibi belirli bir sistem ya da işleve destek sağlamak amacıyla yeni bir takviye kavramı oluşturur. Genelde önce diğer imalatçıların ürünlerine neler koyduğunu araştırır ve sonra da beyin işlevini geliştirebilecek besinlerle ilgili yayımlandığını görmek için literatürü tararlar.Diğer ürünlerin bileşimini karşılaştırdıktan ve literatürü gözden geçirdikten sonra, çeşitli besin maddelerini seçer ve onları yeni ürünleri için bir araya getirirler.

Daha yakınlarda, hem ihtiyaç duyulan besin maddelerini hem de homeopatikler de dâhil olmak üzere enerjiyle ilgili bileşenleri de içeren sinerjik işlevler oluşturmak için en iyi formlarını bulabilmek için doğrudan biber hapı kullanılmaya başlanmıştır.

Bazı şirketler bunu karışımlarını Ginko’ nun hafızayı geliştirmesi gibi belirli işlevleri desteklediği gösterilmiş belli besin maddeleriyle sınırlayarak yapmaktadır. Daha sonra beyin işlevi için çok önemli görünen tek bir, olsa olsa birkaç bileşen daha seçilir. Ben buna “Ağır Toplar” girişimi diyorum.

Başka bir yaygın girişim benim “Eviye” olarak adlandırdığım, herhangi bir beyin işlevini desteklediği gösterilmiş ya da önerilmiş her şeyden birazcık alıp bir araya getirmektir. Biber hapı üretilirken böyle ucuz politikalar izlenmemiştir.

Formülünde tek bir bileşen ya da sınırlı sayıda bileşen bulunan “ağır toplar” girişimi genelde yanlış bir varsayımdan hareket eder: bu, “Ağır Topları” etkili biçimde kullanabilmek için gerekli tüm yardımcı besin maddelerinin bu ürünü alan insanların beyinlerinde bulunduğu varsayımıdır. Yardımcı besin maddeleri ile tüketilen biber kapsülü daha etkili olacaktır. Tedavinin bu aşamasında dikkat edilmesi en önemli iki unsur olan meksika biberi hapı ve kötü beslenme ilerleyen zamanlarda da önemini koruyacaktır.

Bundan önceki bölümlerde geniş olarak işlendiği üzere, çoğu insanda “Ağır Topları” ateşlemek için gereksinim duyulan yardımcı besin matriksi kompleksinden bir ya da daha fazla hayati besinin uç eksikliği görülür. Bu nedenle biber kapsülü kullanarak zayıflarken tek bir gıda maddesinden mucizevi etkiler beklemek yerine sağlığınıza genel olarak faydalı olacak gıda maddelerinin hepsinden belirli miktarlarda tüketmek en iyisi olacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın