Biber Ekstresi ile Başarı

Richard 60 yaşında ve disk fıtığının onarılması için ameliyata girdi. Cerrahiyi takiben 8 yıl süresince siyatik çekti. Kaslarını gevşetmek ve iltihabını azaltmak için çeşitli ilaçlar denedi; ancak hiçbiri işe yaramadı. Sonra biber hapı’ nın bir türevini denemeye başladı. Fazla kilolarından kurtulmak için denemiş olsa da diğer sorunlarına çare bulan richard şaşkınlaşmıştı. Daha sonra günde iki kere, Biber kapsülü (350 mg) içeren bir ekstre almaya başladı. Bu tamamlayıcıyı almaya başladıktan kısa süre sonra esnekliğinin büyük ölçüde artıp kas sertliğinin azaldığını fark etti. Tamamlayıcıyı aldığı süre boyunca ne ağrı ne de siyatik yaşıyordu. Ancak tamamlayıcıyı almayı keser kesmez belirtileri tekrarlıyor; yeniden almaya başladığında ise ağrı ve sertliğinden eser kalmıyordu. Richard, bu tamamlayıcı ile beraber nezle ve gribe karşı direncinin de arttığını fark etmişti.

Yeni emekli bir postacı olan Dan, alnının sağ tarafında bezelye büyüklüğünde bir yumru fark etmişti. 6 ay içinde bu yumru küçük bir yumurta boyutuna erişti.

Doktoru Dan’e ameliyat önerdi, ancak ameliyattan önce her gün 350 mg kırmızı biber ekstresi içeren ve suda çözünebilen bir ekstre almaya başladı. Tümör dikkati çekecek derecede küçüldüğünden dolayı Dan ameliyatı ertelemişti. 4 ay sonra tümör tamamen yok olmuş ve artık cerrahiye gerek kalmamıştı. Dan artık her gün, önleyici terapi olarak, CAE içeren anti-aging vitaminler ve mineraller alıyor.

Rose, 31 yaşında bir satış uzmanı. 12 yıl Önce kendisine romatoid artrit tanısı konmuştu. Hastalığı gitgide kötüleşiyordu ve son iki yıldır ilaçlardan birkaçına birden bağımlı hale gelmişti. Bu ilaçlar aşırı derecede toksik etkiye sahipti: Prednizon, bağışıklık sistemini baskılayan Azuldafin ve antiartritik bir ilaç olan Paquenil. Ayrıca yılda 3-4 kere iltihaplı eklemleri için kortizon iğneleri yaptırıyordu. Dönemsel alevlenmeleri öyle şiddetliydi ki ağrı seviyesinin en üst seviyesinde yer alabilirlerdi.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın