Biber Etkisiyle Yağları Yakarak Zayıflayın

Biber etkisiyle yağları yakarak zayıflayınEgzersize uzak olan bir kişi egzersize ilk olarak başladığında önce glikoz’u tüketme eğilimi gösterir.Ardında biber form hapı’ na ihtiyaç duyar. Zira glikoz çok çabuk yanarak hemen enerji temin edebilecektir. Buna karşılık eğitimli, egzersizini düzenli yapan ve biber hapı’ nı düzenli kullanan bir metabolizma glikoz yerine biber hapı ile yağı kullanma ve yağı yakma yoluna gider. Zira bu bireylerde egzersiz’e bağlı olarak yağı öncelikle kullanan ve onu enerjiye dönüştüren enzim mekanizması çok daha fazla ve hızlı çalışmaktadır. Dolayısıyla antrenmanlı ve biber hapı destekli metabolizmalar daha fazla yağ yakarak daha fazla glikoz depo etme eğilimindedirler. Bunun da doğal sonucu ve biber hapı etkisi olarak karaciğerden kana ve kaslara geçecek takviye glikojen miktarı da çok daha az olacaktır. İşte antrenmanlı ve biber zayıflama hapı kullanan bedenlerin diğerlerine kıyasla daha dayanıklı olmalarının başlıca sebepleri şunlardır:

  • Özellikle çavdar, arpa, mısır, yulaf, buğday, pirinç gibi hububatların diyetten eksik edilmemesi gerekir. Önce de değinildiği gibi bu gıda maddeleri lif yönünden son derece zengindir.
  • Şayet bulunabiliyorsa beyaz ekmek yerine esmer ekmeğin yani tüm buğday unundan hazırlanmış ekmeklerin yenmesine özen gösterilmelidir.
  • Sebze ve elverdiği ölçüde bazı meyveler mümkün olduğunca kabuklu olarak tüketilmelidir. Zira bu kısımlar, hem lif hem de değerli vitamin ve mineraller yönünden zengindir. Örnek olarak patatesin özellikle tatlı patatesin kabuğu lif yönünden son derece zengindir. Dolayısıyla gerek kızartma ve gerekse haşlamalarda ki kızartmaların böbrek düşmanı olduğu düşünüldüğünde kabuklu haşlanmış patates tüketimine ağırlık verilmesi son derece yararlı olacaktır.
  • Avrupa ülkelerinde marketlerde son derece yaygın buna karşılık ülkemizde yeni, yeni yer almaya başlayan yulaf yiyecekleri (oat meal) ki bunlar katkı maddeleri ile direk yemeğe hazır halde satılmaktadır, bu maddelerin yenmesi tercih edilmelidir.
  • Ancak lif yönünden zengin gıdalarla beslenmeye ağırlık verilirken bunlarında dışkı yolu ile vücuttan kolaylıkla atılmaları için bol suyla alınmaları gerekir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın