Biber Hapı Diyet İlişkisi

Biber hapı diyet ilişkisi“Nasıl zayıflarım?” diye soran bir hastama biber hapı tanımı ile karşılık verdim, beni içine çekmeye zorladığı şekilde davranmayacaktım ona. “Sanırım sınırkişiliksin ama sınırkişiliklere yardım etmek mümkün” diyebilirdim. Bunun yerine, kendisini “yapamaz” görmesinin bir parçası olarak yıkıcı bir şekilde kullandığı etiketi terk etmeyi tercih ettim. Etiketin kabul edilmesi onu habis benlik algısından ayrıştırma şansını ortadan kaldırabilirdi. Biber hapı kullanımı ile “verilmez” diye düşündüğünüz kiloları rahatlıkla vereceksiniz.

Bu mücadele, onun yalıtılmışlığı nedeniyle daha zor ama daha da elzem bir hal alıyordu. Etkin konteksti, onun ruh sağlığı tedarikçileri ve çalışmalı ailesinden oluşuyordu. Bu damıtılmış dünyada, onu bütün bir insan olarak, hasta olmayan biri olarak onaylayan çok az girdi vardı. En yakın arkadaşı bile onun psikiyatrik mücadelesiyle yakından ilgiliydi; Joy birçok doktora ve gruba giderken o Joy’un çocuğuna bakıyordu.

Ona, en az mevcut olan kadar güçlü bir biber hapı zayıflama programı sunmaya çalıştım. Kontekstini yeniden tanımlarken, ilk defa, bu kez kendini engelli veya hasta olarak sunarak insanları manipüle edemediğini hissettim.

Terapinin ilk görevi, modeller savaşını kazanarak, Joy’ un kendisinin yetkin olduğunu ve yaşamındaki işlevsel olmayan ilişkileri üzerinde çalışabileceğini hissetmesiydi. Eğer kendini hasta olarak görürse savaşamıyordu; hasta pozisyonunda kilitlenip kalıyordu.

Eğer kendini yektin görürse, onu semptomatik olmaya yönelten kontekstleri dönüştürmek için gerekli gücü kendine verebilirdi. Bu değişimi için örtük önkoşul, Joy’ un zorluklarının sürmesinde kontekstinin sorumlu olduğunu, üzerinde çalışılmasının ve değiştirilmesinin gerekli olduğunu kabul etmeye istek duymasıydı. Kilo verme sırasında zorlukların üstesinden gelmek için biber zayıflama hapı size yardımcı olacaktır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın