Biber Hapı Diyetine Zarar Veren Etkenler

Biber hapı diyetiKurşun gizil bir nevrotoksindir ve çevremizde her yerde vardır. Egzoz dumanlarından, musluk suyundan, vb. yayılan düşük düzeyde kurşuna uzun süre maruz kalmanın çocuklar üzerindeki psikolojik etkileri belgelerle kanıtlanmıştır. Ender de olsa, «klasik» kurşun ensefalopatisi (kurşunun beyni zehirlemesi) de bilinen bir zehirlenme çeşididir. Biber hapı diyetinize zarar veren çevresel etkenlerden uzak durarak daha sağlıklı zayıflama gerçekleştirmeniz mümkündür.

Cıvanın zihinsel işlevi bozduğu kesindir. Diş hekimleri ve yanlarında çalışan hemşireler çok miktarda cıvaya maruz kaldıklarından, bu madenin yol açtığı nevropsikolojik bozukluklar bu iki meslekte sık görülür. Cıvalı diş dolgularının (amalgam) uzun süreli zehirleyici etkileri artık çok iyi bilinmektedir.

Ağızdaki eski cıvalı diş dolgularının çıkarılmasıyla birçok kişideki zehirlenme belirtilerinin yok olduğu görülmüştür. En tehlikelisi de, cıvanın ağızda, örneğin altın gibi başka bir madenle birlikte bulunmasıdır. Bu tip maddeler biber zayıflama hapı destekli diyetlere zarar vermektedir. Biber hapı ile diyet yaparken bu tip durumlardan kaçınmanızda fayda vardır.

Uzun süre ağızda cıvalı dolgu taşımanın doğurduğu sanılan başlıca belirtiler şunlardır: Uyku bozuklukları, baş ağrıları, migren, yorgunluk, sinirlilik, depresyon, sık sık değişen ruh hali, mani ve kalp sorunları, artrit, ağızda yanma duygusu, ağız ülserleri, böbrek bozuklukları, deri sorunları ve astım gibi bedensel hastalıklar. Bu tip rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçları biber kapsülü ile beraber kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın