Biber Hapı ile Doğal Zayıflama Yöntemleri

Acı biber kapsülü bu kişilerde bağımlılık gelişince hem davranışları bozulup sorumluluklarını yerine getiremedikleri hem de ruh sağlıklarının bozulduğu böylece zihinsel yeteneklerini kullanamadıkları görülmektedir. Bu nedenle toplum tarafından hemen kötü insan, çılgın ya da aptal diye damgalanmaktadırlar. Halbuki bütün bunların nedeni muzdarip oldukları bağımlılık hastalığıdır ve kimse hasta olduğu için suçlanamaz. Yani bağımlıları suçlamak yerine onları bir an önce tedaviye yönlendirmeye çalışmak gerekir.

Biber tableti kullananlar bu da muhtemelen aşırı alkol veya madde kullanımları nedeniyle bağımlıları suçlama isteğine dayanan eski bir inanıştır. Bu yanlış düşünce, alkolizm ve madde bağımlılığıyla ilgili çoğu tedavinin sadece öz denetimi geliştirmekle ilgili davranış terapisi olduğu zannedildiğinde iyice güçlenmektedir. Geçmişte yeterli bilgiye sahip olmayan bağımlılık uzmanları da sadece davranış tedavisi yaklaşımları ile tedaviyi yapmaya çalışıyorlardı. Ancak günümüzde hiç kimsenin bilinçli olarak kontrol edemeyeceği beyindeki mezolimbik dopamin sisteminin bağımlılıktan sorumlu olduğu anlaşılmıştır. Bundan sonra bu konuda çalışan bilim insanları geliştirdikleri yeni tedavi ilaçları ile bu sistemin kontrolünü sağlamaya çalışmaktadırlar. Yani bağımlılığın tedavisi kişinin iradesi ile değil yeni tıbbi gelişmelerle sağlanacaktır.

Biber hapı “Bağımlılar, uyuşturucu kullandıkları için tedavi edilmek yerine cezalandırılmalıdırlar.” Bağımlılar, madde kullanımları konusundaki kontrollerini imkansız kılan nörokimyasal olarak biçimlenen bir beyin hastalığına sahiptir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne göre hasta olan her insan tedavi görme hakkına sahiptir. Yani hasta olan bir insanı cezalandırmak hem hakka hem hukuka sığmaz. “Bir şeye bağımlı olan her şeye bağımlıdır.”

Etiketler: , , ,

Yorum yapın