Biber Hapı ile Kolay Zayıflama

Yemeğinizin şekline ve tadına önem verin. Lokmalarınızı yavaş yavaş çiğneyin ve bir bakın; acaba yediğiniz şey hoşunuza gidiyor mu? Biber hapı ile kolay zayıflamaTabağınızda bulunan yiyeceklere dikkat edin ve hoşunuza gitmeyenleri yemeyin. Yalnızca ve yalnızca hoşunuza giden şeyleri yemeye özen gösterin. Biber hapı kullanımı sırasında tükettiğiniz gıdalara özen göstermek zorunda değilsiniz.

Karnınızın doyup doymadığı konusunda emin değilseniz kısa bir mola verin, isterseniz sonrasında tekrar devam edebilirsiniz. Kandaki şeker oranının yükselmesi ve beyne tokluk sinyalinin gitmesi 20 dakika sürer. Dolayısıyla vereceğiniz moladan sonra belki de gerçekten doyduğunuzu hissedip, yemeğe devam etmeyeceksinizdir. Bu da biber hapı ile daha kolay zayıflama‘ nızı sağlar.

Yalnızca yemekten zevk aldığınız gıdaları tüketin. Zevk aldığınız gıdaları tüketmek demek, aynı zamanda şimdiye kadar kendinize yasakladığınız şeyleri de yemeniz anlamına gelir. Daha önce de belirttiğim gibi, normal yemek yemeye geçmek demek, insanın yalnızca ve yalnızca sevdiği yiyecekleri tüketmesidir. Kendinize bazı yiyecekleri yasakladığınızda devamlı o yiyecekleri düşünür hale gelirsiniz.

Lokantada canınızın istediği şeyleri ısmarlayın. Bir lokantaya gittiğinizde de istediğiniz şeyleri ısmarlayın. Eğer canınız yalnızca bir tadı yemek istiyorsa, o zaman garsonun, diğer masalarda oturanların ya da sizinle aynı masada oturanların ne düşündüğünü önemsemeden, canınızın çektiği tatlıyı isteyin.

Böylelikle zamanla içinizdeki sesi dinlemeyi öğreneceksiniz. Kendinize bu izni verdiğinizde göreceksiniz ki canınız her zaman tatlı ya da kalorisi yüksek gıdalar çekmiyor. Kalorisi yüksek gıdalar biber hapı diyetlerinde tüketilmemelidir. Bir defasında tatlı isterken, bir başka defa hafif bir şeyler tercih edeceksiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın