Biber Hapı ile Obeziteyle Mücadele

Bugün, ABD’ de her 100 kişiden 20′ si şişmanlıkla mücadele etmektedir. Bu kişilerin çoğu zayıflamak için biber hapı’ nı tercih ediyor.Biber hapı ile obeziteyle mücadeleŞişmanlık sosyal, psikolojik ve metabolik faktörler tarafından oluşur. Şişmanlığın asıl sebebi alınan enerji ile harcanan enerji arasındaki dengesizliktir. WHO’ nun yaptığı araştırmalarda şişmanlıktaki ilk neden fiziksel aktivitedeki azlık, sonra da enerjisi yüksek ve yağlı besinlerin fazla tüketilmesi olduğu bildirilmiştir. Fiziksel aktivite ve biber hapı daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Şişmanlamamak için; akşam saat 7 den, en geç 8 den sonra çatal bıçak bırakılmalı ve yemek yenmemelidir. Yoga yapılmalı, her gün 10 bin adım yürümeli ve asansörü değil merdivenleri kullanmalıdır. Ayrıca gerekirse biber hapı kullanılmalıdır.

Hayatta kazanılan başarılar yaşam süresini uzatıyor. Yemekten önce yemekten sayılmayan aperatifler bazen daha fazla kalori aldırabilmektedir. Fazla meşrubat ve dondurma gibi kalorisi yüksek besinlerin aşırı tüketilmesi kilo aldırır.

Bol meyve ve sebze tüketilmeli, meşrubat değil, doğal meyve suları ve diyet içecekler tüketilmelidir. Diyet yapan kişiler ihtiyaç duydukları kalorinin altında kalori almalıdır. Ekstra spor yapmayan normal yaşayan insanların günlük 1500-2000 kaloriye ihtiyacı vardır.

Öğle ve akşam yemeklerinde az haşlanmış brokoli, brüksel lahanası, karnabahar, havuç ve enginar yenebilir. 3 öğün yemek yanında 2 öğün meyve yenmelidir. Vücuttaki yağ dağılımı dengesizliğinin en önemli nedeni genetiktir. Vücudun hangi bölgesinde yağ birikmesi var ise spor salonunda o bölgenin kaslarını çalıştırarak fazla egzersiz uygulamak gerekir demektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın