Biber Hapı ile Sağlıklı Beslenme Biçimi

Biber hapı ile sağlıklı beslenme biçimiMayasız süt ürünlerinde bulunan glukoz olan laktoz pek çok insana ağır gelir, çünkü laktaz (laktozun sindirilmesini sağlayan enzim) yetişkinlikte genellikle salgılanmaz olur; dolayısıyla yaşlılıkta da durum aynıdır. Bu sebeple bu gıdalar biber hapı diyetlerinde tavsiye edilmez. Bu durumda tüketeceğimiz glusidleri, daha sonra göreceğimiz gibi, bütün bu söylenenleri göz önüne alarak seçmek önemlidir.Yıllar geçtikçe böbreklerin arıtma işlevinde de gerileme görülebilir; bu da protein metabolizmasının artıkları olan üre ve ürik asidin bedende birikmesi tehlikesini doğurur.

Sindirim sistemindeki bu bozuklukları herkes çok iyi bilmeyebilir. Dolaylısıyla burada bu konunun üzerinde durmak önemlidir, çünkü daha ileride söz edeceğimiz beslenme biçimleri arasından, bu bozukluklara göre seçim yapmak gerekir. Eğer sindirim sisteminde ters giden bişeyler varsa biber form hapı ile müdahale etmelisiniz.

Belli bir yaştan sonra, daha doğrusu insan yaşını başını aldıysa, özellikle de her tür etkinlikten elini eteğini çektiyse daha az yemek yemesi genelde normal karşılanır. Bu tip problemlerin yanında kilo problemi de baş göstermektedir ve biber hapı ile önlem alınmalıdır.  Bu, hatalı temeller üzerinde yükselen bir düşüncedir. Sindirim sisteminin yaşlanmasından ve yiyeceklerin eskisi kadar iyi sindirilmemesinden kaynaklanan değişimler göz önüne alındığında, yaşamın bu ikinci bölümünde normal miktarda, besin değeri çok yüksek yiyecekler tüketmek gerekir.

Yüzyılın başında çiftler kendi istekleriyle dört, altı, hatta on çocuk yapıyorlardı. Böylece bu sürüsüne bereket çoluk çocuk arasından birkaçının yetişkinlik çağma ulaşacağını, kendilerinin de bu sayede yaşlılık günlerini güvence altına alabileceklerini umut edebilirlerdi. Çünkü o zamanlar emeklilik maaşı diye bir şey yoktu; büyükanne ve büyükbabaların yaşamlarını sürdürmeleri için gereken ortamı ancak aile sağlayabilirdi. Ama maddi olanakların belli ölçüde güvenceye alınmasının yanında, üyeleri birbirine bağlı kalan ve pek çok kuşağın birlikte yaşadığı aile, yaşlılar için huzurlu bir ortam oluşturuyordu.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın