Biber Hapı ile Spor Planlaması

Kilo vermek için çabalarken spor yapmamanız bir seçenek olamaz. Bu nedenle seveceğiniz ve kolayca bırakmayacağınız bir spor dalı seçin. Neden hoşlandığınızı kesin olarak bilmiyorsanız, bir arkadaşınızla ya da sağlık danışmanızla görüşün. (Uzun bir süredir hareketsizseniz, sağlık danışmanınızla görüşmeniz özellikle önemlidir.) Danışanlarımın yapmaktan hoşlandığı sporların bir bölümünü deneyebilirsiniz.Kilo vermenize yardımcı olan Biber form hapını desteklemek için düzenli spor yapmayı deneyebilirsiniz.Bu şekilde Biber hapı ile daha sağlıklı ve daha kısa  zamanda zayıflarsınız.İşte  size Biber kapsülü ile yapabileceğiniz spor önerileri;

  • Günlük yürüyüş ya da koşu.
  • Spor merkezine gitmek.
  • Yüzmek ya da su aerobiği yapmak.
  • Televizyondaki spor programı, DVD ya da video eşliğinde alıştırma yapmak.
  • Basketbol, tenis, futbol oynamak.
  • Kişisel çalıştırıcı tutmak.
  • Fitnes ya da dans derslerine katılmak.

Hangi tür plânlı spor etkinliğine katılırsanız katılın, akılcı bir seviyeden başlayın. Hiçbir şey yapmadığınız bir dönemden birden bire günde 30 dakika koşmaya başlamayın. Büyük olasılıkla böyle bir durumda kaslarınız ağrıyacak ya da sakatlanacaksınız. Bu da sizin tümüyle sporu bırakmanıza yol açacaktır.Uzunca bir süredir durağan bir yaşam sürdürdüyseniz, günde 5 dakika yürümekle işe başlayın. Bir süre sonra bu çok kolay gelmeye başlayacaktır. İzleyen günlerde her gün 1 dakika ekleyin. Hiç spor yapmamaktansa günde 5 dakika yapmanın ne denli yararlı olacağı aklınızda bulunsun!Spor yapmak fiziksel olarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ne kadar hareket ederseniz, o kadar daha fazla hareket etmek istersiniz. Düzenli spor ciğerlerinizi ve kaslarınızı güçlendirir. Böylece günlük koşuşmanızda paket taşımak, evişleri yapmak gibi işler daha az yorar. Spor yapmak uyku kalitesini artıracağı için, daha çok enerjiniz olur.Spor yapmak sağlığınızı artırır, sizi hastalıklara karşı korur. Araştırmalar düzgün aralıklarla yapılan spor ve kalp krizi, şeker hastalığı ve kanser riskinin azalması arasında bir bağlantı olduğunu gösterir.

Nasıl Başlarsınız?
Henüz spor yapmaya başlamadıysanız, iki çeşit alıştırmayla işe başlayabilirsiniz: Plânlamadan yapılan spor (hareket etmek için doğal yöntemleri kullanmak) ve plânlanmış spor (belirli bir çeşit alıştırmayı önceden plânladığınız sürede yapmak).Bir spor programına başlamadan  önce,   sağlık  danışmanınızla görüşün. İçinde bulunduğunuz sağlık koşullarını ve kilonuzu göz önünde bulundurarak, önerilerde bulunabilir ya da seçiminizi onaylayabilir.

 

Etiketler: , , ,

Yorum yapın