Biber Hapı İle Yağ Depolamanın Önüne Geçin

Bedeniniz yağ programıyla çalışıyor çünkü yağ depolamanın varlığınızı sürdürmeniz için gerekli olduğunu, böylece güvende olacağınızı düşünüyor. Bedeniniz sizi korumaya çalışıyor.Bunu anladığınızda genetik hayatın güven üzerine programlandığını da anlarsınız.Aslında psikolojik hayat bundan farklı mı? Güven adına sevmediğimiz eşimizle/ işimizle ilişkimizi sürdürmeye devam etmiyor muyuz? Mutsuzluk ve alınan kilolar pahasına? İlgi ve sevgi ihtiyacı uğruna sağlığımızdan vazgeçerek hastalığımızı sürdürmüyor muyuz? Ne zamana kadar? Biber hapı destekli zayıflama programını yani genetik anlamda “aslanın saldırısına karşı kaç ya da savaş” programını, psikolojik anlamda “geçmişi yakma” yani affetme programını ve senin değişimine kendi çıkarları yüzünden karşı koyanlara boyun eğmeme programını devreye sokana kadar.Bedenimizin tek amacı güven içinde hayatta kalabilmek.Bedeninizle savaşmak yerine onun dilini öğrenerek, ince olmanın sizin için güvenli olduğu mesajını ona verebilirsiniz.

Stresli anlarınızda iştahınız kesiliyor mu yoksa kendinizi yemeye mi veriyorsunuz? Bedeninizde zayıflama veya kilo alma programından hangisi işbaşında ise iştahınız o yönde oluyor.Kilo alma programı devrede olduğunda stres sizi daha çok yemeye teşvik ediyor.Biber  kapsülü destekli diyet programı devrede olduğunda stresli anlarda iştahınız kesiliyor.Bedenimizin bilgeliğinin derinliğini kavramaya bizim bilinçli zihnimiz yetmiyor. Ama bedenimiz onu tanımamız için elinden gelen kolaylığı gösteriyor. Yeter ki farkı ndalıkia onun dilini öğrenmeyi başaralım. Bedenin tek bir amacı var: Bedenin varlığını mümkün olduğunca uzun süre korumak.Kilo kaybetmenin yolu bedeninizle savaşmaktan geçmiyor. Bedeninizde Acı biber hapı diyet programını nelerin aktive ettiğini tespit etmenizden ve bu programı kapatarak diyet programını devreye sokmanızdan geçiyor.

Bedenimiz gündüz aldığımız gıdaların enerjisini o gün yakmak üzere programlanmıştır. Eğer alınan enerjinin hepsini kullanmazsak fazlası depolanır.Ama yağ programı aktif olduğunda akşamları azalması gereken bazı hormonlar tam tersine yükselir ve bu da aşırı miktarda gece atıştırmalarına ve abur cubur yeme arzusuna neden olur. Bazı insanlar gece uyanıp bir şeyler yeme ihtiyacı duyar.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın