Biber Hapı ile Zayıflayanlara Tavsiyeler

İhtiyacınızdan az yiyin: Çok sık olarak kilolu insanlar çok yiyen insanlardır. Özellikle sıkıldıklarında, bir davette veya partide çoğu insan kontrolünü kaybederek çok yer. Yiyeceklerinizin miktarını her zaman kontrol etmeli ve ihtiyacınız olandan az yemelisiniz.

Her öğünde lifli besinler tüketin: Her gün 5- 6 öğün yemek yemeye ve bu öğünlerde lif aranı yüksek olana sebzeler tüketmeye çalışın. Sebzeler vitamin ve mineral açısından zengin, kalorisi düşük besinlerdir. Özellikle brokoli, karnabahar, domates, lahana ve enginar buna örnektir.Lifli besinler tüketmek Biber form hapı kullanan kişilerde diyet sırasında kaybedilen enerji ihtiyacını karşılar.

Beyaz yiyecekler yerine tamamen tahıldan oluşan besinler tüketin: Vücuda alınan şeker miktarının düşük olması için pasta, ekmek ve hamur işlerinde beyaz un, şeker ve pirinç yerine, lif açısından zengin tam tahıllı besinler tüketmeye çalışın. Bu vücudunuzun daha hızlı yağ yakmasını sağlar.

Günde 5-6 öğün yiyin: 3-4 saatte bir küçük atıştırmalar şeklinde, günde 5-6 defa öğün yapmanız yağ yakmanıza olanak sağlayacaktır.

Meyve sularından vazgeçin: Meyve suları çoğu insanın düşündüğü kadar iyi değildir. Meyve suları elbette ki içerdikleri mineral ve vitamin açısından zengindir ve özellikle pastörize meyve suları kalsiyumla desteklenmektedir. Problem ise lif, vitamin ve mineralin tüm besinlerdeki kadar yüksek olamamasıdır. Yani, düşük lifli oldukları nedeniyle bol şekerli besinlerdir.

Doğal ve taze besinleri çok tüketin: Katkı maddesi içermeyen doğal ve taze sebze ve meyve tüketmelisiniz.Doğal taze besinlerle beslenmek Biber hapı ile zayıflama çalışan kişilerde en çok tercih edilen besin grubudur.

Alkol tüketiminden kaçının veya sınır koyun: Alkol yağ yakımı sağlayan yağ hücrelerini engelleyecek oranda yüksek kalori içerdiği için kesinlikle uzak durulmalı veya sınırlandırılmalıdır. Alkolle tüketilen besinlerin, besin değeri düşer.Alkol tüketimi konusunda Biber hapı kullananların özellikle dikkat etmesi gerekir.

Su için: Yeterince su tükettiğinizde vücuttaki yağ yakımı hızlanır. Kişilere göre değişiklik gösterse de her zaman idrarınızı temiz tutmak için yeterince su içtiğinize emin olmalısınız. Sarımsı idrar su tüketiminin yetersiz olduğu anlamına gelir.

Günde iki- üç adet meyve tüketin: Taze ve doğal meyveler bol mineral ve vitamin yüklü olup, lif açısından zengin besinlerdir. Bu nedenle metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize olanak sağlar. Acıktığınızda sebze ve meyvelerle atıştırmaya çalışmanız şiddetle tavsiye edilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın