Biber Hapı Kapsülü Kolay Zayıflama

Anlatmak istediğim şu: Fransız usulü kilo verme ve sağlık stratejisinde tarifler yok, sadece malzemeler var. İyi bir yemek pişirebilmek kullandığınız malzemeye ve sizin neyi sevdiğinize bağlıdır. Bundan aldığınız fazla kiloları halletmek ise Biber hapı kapsülü ‘nün işidir. Biraz daha fazla yürüyüş yapmak, biraz daha fazla su içmek gibi, olumlu etkisi herkes için geçerli olan bazı unsurlar var. Ama bunun dışında, tam anlamıyla kişiye özel ve biraz da deneme yanılma yöntemine dayalı bir yaklaşım. Burada önemli olan, düşmanlarınız ve zevklerinizle ilgili sezgilerinizi geliştirmek ve ikisini de kendinize uygun dereceye getirmek. (Bunu, tek tip diyetlerin zorba rejimine karşı Fransız-Amerikan bireysel özgürlükçülüğüne oy vermek gibi düşünün.) Bu nedenle, kendi yolunuzu çizmeniz için gereken süre genellikle üç aydır. Üç ay boyunca Acı biber hapı kullandıktan sonra zayıflamamanız imkansızdır. Üç aylık sıkı bir rejim bütün kadınların şevkini kırar ama üç aylık yeni şeyler keşfetme ve bedeninizi daha iyi tanıma süreci, kendinize yapacağınız ve karşılığını uzun yıllar boyunca alacağınız bir iyiliktir.

Başarılarımızı ölçmek için takıntılı bir biçimde kalorilere, karbonhidratlara, protein, yağ, lipit, glikoz ya da başka kimyasal yapı ve birimlere bakmadık ve bakmayacağız. Fransız kadınları bu tür bilimsel verileri bırakın yaşamın en kutsal şeylerinden biri olan yemeklere uygulamayı, okumazlar bile. Arada bir banyodaki tartının üzerine çıkmayı unutmayın ama her gün değil. Gelişiminizi, giysilerinizi ve aynanızı rehber olarak kullanıp gözleriniz ve ellerinizle ölçün. İster balık, ister et, ister tatlı olsun, ama özellikle turta ve pastalarınızın porsiyonlarını göz kararı kestirmeyi öğrenmek için mutfak tartınızı kullanın.

Dengeli bir kiloya yaklaşmak (bien dans sa peau) doğal ve sezgisel bir gelişim, aşırılıktan uzak durmayı gerektiren bir keşif yolculuğudur. Yıllar sonra Connie’nin Vogue dergisinde yer alacak kadar harika göründüğünü söylemekten mutluluk duyuyorum. Caroline dengesini bulmayı başardı, hatta bana göre belki olması gerekenden birkaç kilo daha fazla verdi; ama o, halinden memnun. Camille’e gelince… İzini kaybettim ama hep merak ediyorum. Başlangıçta üçünün arasında en az mutlu olandı ve terapi için yemeğe başvurup kalıtımı bahane ediyordu. Ama yeni iyimserliğini koruyabilmişse, şimdi onun da iyi olduğundan eminim.

Etiketler: , ,

Yorum yapın