Biber Hapı Kilo Verme Programları

Biber hapı kilo verme programlarıBoğaz ağrısı veya soğuk algınlığına karşı litre başına bir yemek kaşığı hardal tozunu sıcak suyla karıştırarak ayak banyosu yapabilirsiniz. Bu uygulamalar biber hapı zayıflama programları açısından çok faydalıdır.

Soğuk suda yürümek: Etkili bir koruyucu su tedavisidir. Duş veya banyo sonrası, ayaklarınızı soğuk suya sokun ve 5 sn-5 dakika arası bir süre yerinizde yürüyün. Sonra ayaklarınızı (özellikle de ayak tabanlarını) iyice kurulayın.

Bu şekilde soğuğa karşı tolerans kazanabilir, enfeksiyonlara karşı dayanıklılığınızı arttırabilirsiniz. Bu uygulama ayrıca biber hapı kullanımı sırasında rahatlama sağlayacaktır. Biber hapı rahat zayıflamanızı sağlar. Biber hapı zayıflamak isteyen bayanların tercihidir.

Buhar: Buhar uygulaması deri için mükemmel bir temizleyicidir. Soğuk algınlığı ve nezlede etkilidir. Bir miktar suyu kaynatın. Suya birkaç damla okaliptüs yağı ve birkaç tane nane yaprağı ekleyin. Başınızın üzerinden bir havlu sererek su dolu kabın üzerine eğilin. Yavaş ve derin nefes alıp verin.

Kompresler ve paketler: Bedenin belli bölgelerine sıcak ve soğuk kompresler uygulamak beden direncini aktive etmek ve beyaz kan hücrelerini artırmak için etkili bir yoldur. Örneğin 30 dakika boyunca sırt ve bacaklara sıcak kompres uygulamak siyatiğe, 30 dakika boyunca göbek, omuzların arası ve gövdeye sıcak buhar kompresi uygulamak safra kesesi taşı, kolik, adet sancısına karşı etkilidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın