Biber Hapı Kullananlar ve Yorumları

Amerikalıların yüzde 60’ı sürekli diyette olduğundan, çoğumuz kilo verme çabalarımızı ziyan etmek korkusuyla istediğimiz şeyleri yemek konusunda endişe ederiz. Acı Meksika biberi kapsülü ile korkuya mahal yoktur. Daha da kötüsü, bir defa hile yaptığımızda  birazcık bile olsa şöyle düşünmeye başlarız: “Eh, bugün zaten kötü bir şey yaptım; artık yemeye devam etsem ne fark eder?”

Diyelim ki Semra sağ­lıklı beslenmeye çalışıyor ama her nasılsa, kendini bir tabak dolusu ılık çikolatalı kurabiyeyle yüz yüze bulu­yor. Şimdi, Semra obur filan değil ama bir kurabiyeye teslim olursa, muhtemelen kurabiye açlığını içinden at­masının daha iyi olacağını düşünüyor ve bu yüzden dört-beş tane daha yiyor, çünkü bu oburluk krizi geç­tiğinde, en azından ömrünün sonuna kadar bir da­ha bu kurabiyeleri istemeyeceğini sanıyor.

Semra muhtemelen ilk kurabiyeden sonra zaten tatmin olmuştu ve o noktada sadece 100 ka­lori almıştı. Ama kendini cezalandırırken – zararlı bir yiyecekten çok fazla yemek bence gerçekten kendini cezalandırmaktır.

Biber hapı Meksika ile kilo ver­mek için harcadığınız o kadar çabayı ziyan etmiş olursunuz – beş ku­rabiye daha yediğinde, kalori alımı 600’e fırlar. Daha da kötüsü, bu oburluk krizinin bir daha sefere önüne bir tabak ılık çikolatalı kurabi­ye geldiğinde bir (veya beş) kurabiye daha yemesini engellemesi sade­ce hayalden ibarettir.

Etiketler: , ,

Yorum yapın