Biber Hapı Kullanırken Neler Yapılabilir?

Aslında biz insanoğlu sürekli oturmaya programlanmış değiliz. Psikolojik açıdan geniş çayırları av arayışı içinde gezindiğimiz günlerden bu yana çok değişmiş sayılmayız. Biz gün içinde kilometrelerce yürümek için yaratılmışız, bilgisayarın karşısında bir paket cips ve boyun tutulmasıyla pineklemek için değil. Evet, şu anda ayağa kalkın. Bir şeyler yapın. İlkel benliğinizle bağlantıya geçin! Acı Kırmızı Biber kapsülü ile hareketlilik sadece kalori yakmanıza değil aynı zamanda kas oluşumuna yardımcı olur ve metabolizma hızınızı arttırır. Bunun yanında sizi buzdolabının uzağında tutar.

Acı Biber Kapsülü ile egzersiz yapma meraklısı değilseniz hayatınıza sokabileceğiniz mutlaka başka şeyler olmalı. Soylu bir hareket olarak gördüğünüz sırtınızı sıvazlama ve alkış beklediğiniz bir şey değil. Kabarmış bir hırsla bir anda değil, düzenli aralıklarla yapın.

Buradaki moda deyim bütünleyici egzersizdir- “biraz daha hareket edin” demenin zarif şeklidir. Araştırmalar; günde beş on dakikaca lık bir kaç faaliyetin kardiyovasküler ve solunum sistemi sağlığını geliştireceğini, şeker hastalığı riskini azaltacağını ve uzun bir yaşamı destekleyeceğini ortaya çıkarmıştır.

Ufaktan başlayın. Sırasıyla tempolu bir yürüyüş, yokuş aşağı koşu, yolu geri dönüş ve her gün yeni bir lamba direğine geliş. Bir madalya beklemeyin (maratonda koşmadığınız takdirde; eğer koştuysanız tebrikler, hepsi sizin). Ama şuna dikkat edin: araştırmalar makul bir egzersizden sonra tabağınızı doldurmaya meyilli olduğunuzu gösteriyor.

Bir tur koşmanın kendi mutfağınızdaki rahatlığınıza ulaşır ulaşmaz dört tane hamburger yemek için iyi bir bahane olmasına izin vermeyin. Bir aferin hak ediyorsunuz bu doğru ama kesinlikle çenenizde tereyağı izi bırakacak yüksek karbonhidratlı ve kalorili bir şölen değil.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın