Biber Hapı Kullanmanın Sakıncalı Olduğu Durumlar

Koenzim Q10 vücut hücrelerimizin her birinin mitokondrisinde doğal olarak oluşan bir enzimdir. Bu enzim biber hapı kullanımı sırasındaBiber hapı kullanmanın sakıncalı olduğu durumlar çok önemlidir. Gıdalardan enerji metabolize etmede anahtar rol oynar. Gebelik öncesi beslenme düzenlerine kadınlar kadar erkeklerin de dikkat etmesi gerektiği, yaygın şekilde anlaşılmamaktadır. Gebelik döneminde biber hapı kullanmak sakıncalıdır. Döllenmemiş yumurtanın yanı sıra spermin sağlığı da bebeğinizin sağlığını doğumda, çocuklukta ve uzun vadede etkilerken ileri yaşlarda yakalanacağımız hastalıkların türüne de etki eder.

Yaklaşık olarak tüm hamileliklerin % 30′ unun planlanmamış olduğu düşünülürse, bunun son derece ciddi sonuçlan olabilir. Aile planlamasına dikkat eden ebeveynler, gebelik denemelerine başlamadan yaklaşık dört ay önce, iyi bir gebelik öncesi beslenme programına geçiş yapmalıdır. Gebelik süresince biber zayıflama hapı‘ ndan uzak durun.

Yapılması gerekenler:

  •  İyi ve güçlü bir multivitamin ve mineral takviyesi kullanın.
  •  Alkolü asgari düzeyde tutun.
  •  Mümkün olduğunca kimyasal maddelerden uzak durun.
  •  Düzenli olarak egzersiz yapın.

Düzenli öğünler ve rafine edilmemiş atıştırmalar tuzsuz kuruyemiş, kurutulmuş meyve ve tahıllı yiyecekler gibi hâlinde güçlü bir beslenme düzeni izleyin. Ayrıca rafine atıştırmaları ve fastfood tarzı yiyecekleri asgariye indirin.

Hamilelikten dört ay öncesinden başlayarak günde 400 mcg folik asit alınmalı ve hamileliğin ilk üç ayında devam edilmelidir. Bu, bebeğin spina bifida rahatsızlığına yakalanmasını engeller. Bebeğin beyin ve sinir sistemi gelişimi için B vitaminleri ve temel yağ asitleri tüketin.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın