Biber Hapı Kullanmaya Alışık Olanlar

Besin eksikliği nasıl anlaşılır? Burada besin eksikliklerini gösteren bazı bedensel belirtilerden kısaca söz edeceğiz. Yalnız şunu unutmamakBiber hapı kullananlar gerekir ki, aşağıdaki belirti ya da semptomların tümü başka tıbbi hastalıkların sonucu da olabilir. Özellikle işaretiyle belirttiğimiz semptomlara bir mantar ya da maya enfeksiyon‘ u yol açabilir. Aşağıdaki bedensel belirtilerden herhangi biri sizde de varsa, mutlaka doktorunuza danışınız.

Vitamin ve mineralli besin takviyelerine biber hapı kullanımı sırasında olumsuz tepkiler pek görülmez. Yalnız çok yüksek dozda karma vitamin ya da özel besin maddeleri alanlarda böyle tepkilere rastlanabilir. Ayrıca besin bütünleyici almaya alışık olmayanlar ya da biber hapı kullanmayanlar bunlara tepki gösterebilirler.

Bunları biber zayıflama hapı kullanımı sırasında ya da yemekten hemen sonra almanızı salık veririz. Doktorunuz tersini söylemedikçe, aç karına besin bütünleyici maddeleri almayın. Ufak tefek semptomlar örneğin, karında rahatsızlık, deri iritasyonu ya da var olan hastalık belirtilerinin azması görülebilir. Böyle bir şey olursa, dozu en aza indirin.

Sonra gene, biber hapı’ nı yemeklerden sonra almayı deneyin. Yavaş yavaş dozu artırarak sonunda gerekli doza ulaşabilirsiniz. İkinci bir kez tepki gösterirseniz, o vakit bütünleyici almayı tamamen kesin. Bazı kimselerde de besin bütünleyicileri 3-4 hafta aldıktan sonra tepkiler görülür.

Başlıca belirtiler, iştah kesilmesi, mide bulantısı, baş ağrıları, hatta lenf bezlerinin şişmesidir. Bunun nedeni bilinmiyor, ancak çoğu kez kendi kendine geçtiğini biliyoruz. Besin bütünleyicileri birkaç gün kesmek ya da azaltmak gerekebilir. Sonra yeniden almaya başlayabilirsiniz. Bu arada bol bol sıvı içmeyi ihmal etmeyin.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın