Biber Hapı Meksika ve Tokluk Hissi

Yemek aralarında, yemek için dayanılmaz istek duyduğunuz zamanlar için zayıflama hapı Meksika‘ yı tavsiye ediyoruz.  Diğer başka bir tavsiye: Dişlerinizi fırçalayın, diş ipliğiyle temizleyin ve sonra gargara ya­pın. Ağzınızı öyle temiz hissedeceksiniz ki yiyecek için duyulan istek körelecektir. Ayrıca, dişlerinizi temizle­dikten sonra onları kirletmek istemeyeceksiniz.

Eğer dikkatinizi yemeğe verirseniz, yemekten son­ra kendinizi daha tok hissedeceksiniz. Pek çok insan, yemek yerken okur, televizyon seyreder, çalışır ya da araba kullanır ve sadece yemek yemek için oturmayı hayal bile edemezler. Eğer dikkatiniz, bir kitap ya da te­levizyon yüzünden yemekten başka bir yere yönleniyor­sa ne kadar yediğinizin ya da doyup doymadığınızın far­kına varmazsınız.

Meksika Biberi ile bu alışkanlığınızdan kurtulabilirseniz yemekle­rin tadını aldığınızın farkında olmanız ve yiyeceği ağzı­nızda hissetmeniz dolayısıyla yedikten sonra kendinizi daha fazla tatmin olmuş hissedeceksiniz. Yemek yer­ken duyumsadıklarınızın tadını çıkarmaya çalışın. Ye­mekte hangi renkler var? Hasıl kokuyor? Ağzınızdaki yi­yeceğin yapısı nasıl? Biber hapı size ne hissettiriyor? Tokken ne hissediyorsunuz? Bu tür sorulara dikkat etmek, sizi aşı­rıya kaçmaktan korumaya yardımcı olacaktır.

Etiketler: ,

Yorum yapın