Biber Hapı’ na Uygun Egzersizler

Biber hapı ile egzersizlerBiber hapı diyeti’ nde de yürüyüş, yüzme, dans etme vb gibi fizik aktivitelerin yapılması ve artırılması önerilmektedir. Bu nedenlerle, kilo vermede zorlanan kişilerin bu konuyu dikkate alarak, kendilerine en uygun, tüm bacak kaslarını çalıştıracak bir fizik aktiviteye yavaş yavaş başlamalarını öneriyorum. Ayrıca biber hapı kullanımına düzenli olarak devam etmelidirler.

Daha önce de ifade ettiğim gibi insülin direnci devam ettiği sürece, ne yaparsak yapalım kilo vermek mümkün değildir! Fakat kolay şekilde kilo vermek istiyorsanız biber hapı’ ndan destek alın. Kilo verilse bile geri alınır. Verilen kiloların tekrar alınmasını engellemek için biber form hapı kullanmak gerekir.

Yüksek glisemik indeksli olan boş toksik karbonhidratlı (yani kan şekeri ile birlikte kan insülinini hızla yükseltip, hızla düşüren ve çabuk acıktıran, boş ve toksik kalorili) yiyecek ve içeceklerin (tamamen doğal olsalar bile!) ufak bir lokması dahi insülin direncinin kırılmasına engel olmaktadır.

Bu nedenle başta insülin direncinin kırılması gerekmektedir! Klinikte karşılaştığım bu gözlemimi burada açıklamakta fayda görüyorum: biber zayıflama diyeti ‘ndeki önerileri uygulamaya başlayanlar, kolay kolay eski alışkanlıklarını bırakamadıkları için serbest denilen yiyecekleri azar azar’, ufak porsiyonlar halinde sık aralıklarla tüketmeye devam ettikleri sürece kilo verememektedirler.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın