Biber Hapı ve Alternatif Diyet Yemekleri

Biber hapı hastalıklara gelince, iki şeyi hiç aklından çıkarma: yardım etmeyi ya da en azından zarar vermemeyi. Bu tedavi sanatının üç bileşeni vardır: hastalık, hasta ve hekim. Hekim bu sanatın hizmetkarıdır. Hasta ise hastalıkla mücadelede hekimle işbirliği yapmalıdır.

Acı biber kapsülü tedavi eden ile hasta kişi arasındaki özel ilişki tıbbın başlangıcı ve kalbidir. Bu ilişki, insanlık tarihindeki en dikkate değer ve en muhteşem sosyal ilişkidir. Birbirine yabancı iki insan gözlerden uzak bir araya gelirler. Hastalığın verdiği acıyı, birbirlerine bağımlı olmayı, hastalık konusundaki fikirlerini ve yaklaşımlarını paylaşır ve çoğunlukla da maddi alışverişte bulunurlar. Yine de taraflar mahremiyet senedini -sanal imzayla da olsa imzalamak ve en büyük korkularla, en derin işleklerle, en güzel umutlarla birlikte en kişisel ve en hassas bilgilerin paylaşıldığı bu ortama güvenmek zorundadırlar. Bu ilişki yürüdüğünde, olağanüstü iyileştirme gücünü kendiliğinden içinde banndırmaya başlar. Örneğin bir doktorun ya ela hemşirenin gelmesiyle, akut bir hastalık karşısında yaşanan paniğin yerini alan rahatlama ya da uzun soluklu bir tedavi süresince şüphenin yerini alan güven duygusu ya da dayanılmaz acıya tahammül etme gücü gibi… Modern teknoloji, hasta ile hekim arasındaki iletişimi ve güveni sağlamlaştırmaya katkı sağlamakladır.

Biber hapı zayıflama hastalık ve tedavi hakkında bilgiye anında ulaşmayı sağlayan internet, bu iki kişi arasındaki diyalogu zenginleştirerek birbirlerini anlamalannı sağlar, bu benzersiz ilişkinin enerjisi ve canlandırıcı gücü hemen hissedilir ve bir

Etiketler: , , ,

Yorum yapın