Biber Hapı ve Diyeti

biber hapı ve diyetiAcı biber kapsülleri ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir fiziğe gelebilmek için mümkün olduğunuz kadar sağlıklı adımlar atmalısınız. Son zamanlarda artan fazla kilolara biber kapsülleri etki edecektir. Kilo vermek için kullanılan tek kapsül biber kapsülleridir. Zayıflamaya yardımcı bitkisel biber kapsülü sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Görüldüğü gibi yaz aylarına göre besin çeşitliliği azalmakla birlikte, kışın daha sık ve fazla tüketilmek durumunda olan besinler doğa tarafından sağlanmaktadır.Özetle; Kuru baklagiller: Demir, magnezyum, B6, kalsiyum, folik asit Balıklar: B12, çinko, iyot, protein, fosfor açısından zengin olduğu için gebelik döneminde tüketilmelidir.

Kış sebze ve meyvelerinin özellikleri ve bunların hamileler için yararlı ya da sakıncalı yönlerinden bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz: Kış aylarında sebze ve meyve çeşitleri yaz aylarına göre azalmakla birlikte kış meyve ve sebzeleri, insan bünyesinin mevsimsel ihtiyaçlarını karşılayacak içerikledir.

Kış sebze ve meyvelerine tek tek bu açıdan bakacak olursak: Turunçgiller: Enfeksiyon hastalıklarından korunmada, hücre yenilenmesinde ve kolesterolden korunmada etkili olan C vitamini ihtiyacını karşılar.  Kilo problemlerine karşı en verimli sonucu biber kapsülleri ile alabilirsiniz.

C vitamininin demir emilimini artırıcı etkisi vardır. Gebelikte artan demir ihtiyacı düşünüldüğünde gebeler, turunçgilleri et, yumurta, ciğer gibi demir açısından zengin gıdalarla birlikte almalıdırlar. Elma ayva: Bu iki meyvenin aşırı tüketimi barsak çalışmasını olumsuz yönde etkileyebilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın