Biber Hapı Zayıflama ve Diyet Sırları

Acı biber hapı Nobel’in hayat hikayesi benimki ile benzemiyor gibi gözükmesine rağmen birbiriyle ilişkilidir. Kesinlikle çok farklı noktalardan, farklı zamanlarda başladığım çalışmalarım bana Nobel ödülünü getirdi ve Nobel’in adı ve benim adım aynı bilimde yan yana geldi.

Ben 1920’lerde Amerika’ya gelen italyan göçmen bir ailenin, parası ve eğitimi kısıtlı ama umudu bol olan bir ailenin çocuğuyum. Annem ve babam, 31 Mayıs 1941’de beni dünyaya getirdikleri Brooklyn’de tanışmış ve 1930’da evlenmişler. Erkek kardeşim Angelo ve ben Long Beach’in güney kıyısında güzel bir sahil kasabasında yetiştik. Babam aileyi marangozluk yaparak geçindirirdi.

Meksika biber hapı babam ara sıra beni işyerine götürürdü böylece ben onu marangoz işlerini yaparken izleyebilirdim fakat 10 yaşımdayken beni işyerine götürmeyi bıraktı. Koleje gitmek yerine onun mesleğini yapmak istememden korktuğunu düşündüm. 8 yaşımdayken babamdan bir kimya takımı istedim bu geleceğin habercisi gibiydi. Bu kimya seti benim deney ardına deney yaparak yolumu bulduğum en değerli varlığım haline geldi. İlerledikçe daha büyük kimyasal deney takımları edindim ve karar verdim yapmayı islediğim şey ufak bir bombaydı. Merakım beni patlayıcılar ve yakıtlar hakkında her bilgiyi okuduğum ve okudukça sayılan el yazısı notlar aldığım halk kütüphanesine götürdü. Okuduklarım arasında sıklıkla A. Nobel’e ve çalışmalarına rastladım. Patlayıcılarla ilgili çalışmasından da, anjin tedavisi ve nitroglycerin arasın da kurduğu bağdan da çok etkilendim.

Aci biber kapsülü Nobel’in kariyerini okudukça patlayıcı  bir şeyler tasarlama hevesim ve merakım artıyordu. Aylarca deneyler yaptım. Sadece kimyasal deney takımımda bulunanları değil komşu çocuklarından rica ederek benim için mahalledeki eczaneden edindikleri kimyasalları da kullandım.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın