Biber Haplarıyla İstediğin Kadar Yemek

Biber hapı sayesinde istediğin kadar yemek yiyeceksiniz ve sağlıklı şekilde besleneceksiniz. Doğru beslenme ve Biber hapı ile istediğiniz fiziğe ulaşacaksınız. Biber hapları ile kilo verirken huzurunuzda kaçmayacak asla pişman olmayacaksınız kullandıktan sonra vazgeçemeyeceksiniz Meksika Biberleri ile farklı biri olarak ortaya çıkacakısnız. Aşırı iyot hipertiroidizme yol açabileceği gibi hipotiroidizme de neden olabilir. Bu nedenle güvenli üst alım sınırı (ul) erişkinler için 1.1 mg/gün (1100 ııg/gün) olarak belirlenmiştir. Bunu aşan miktarları, hattâ bu kadarını bile iyotlu sofra ve mutfak tuzu ile almak mümkün değildir; ancak birlikte bir çok mültivitaminmineral peraparatı, ivot içeren çeşitli ilaçlar, radvoopak maddeler alınıyorsa sınır aşılabilir. Cilde yaygın olarak uygulanan iyotlu antiseptiklerden de dolaşıma ivot geçer.

Diyet kaynaklı aşırı ivot alınması en çok japonya’dan yosunların yoğun olarak gıdalarda kullanılması sonucu bildirilmektedir. İyot nadiren iyodizm denen bir tabloya yol açar. İyot alınmasının hemen ardından (genellikle potasyum iyodür) tükrük guddeleri şişer, gözler kızarır, ağızda metalik bir tat olur; karın ağrıları, solunum sıkıntısı, deri döküntüleri ortaya çıkabilir. Fizyoloji. Fluor vücutta kemiklerde ve dişlerde yoğunlaşmış olarak bulunur (erişkin insan vücudunda 2.5 g kadar). Buralarda kalsiyum ve fosfatın oluşturdu hidroksiapatit kristal yapısına katılarak diş ve kemiğin kıvamını etkiler ve direncini artırır.

Özellikle preerüptif evrede (henüz dişlerin mukozayı delerek ağız boşluğunda belirmediği dönem) uygun oranlarda dişlere katılmış olan fluor ileride dişlerin kolay çürümesini ve yıpranmasını önler. Fluor mideden ve barsaklardan kolaylıkla emilir (klor gibi). Alüminyum, kalsiyum, magnezyum, demir gibi madenler emilimi azaltabilir. Kemiklerin fluoru yakalama gücü büyüme halinde olması ve damarlanma durumu ile ilgilidir. Diyetle alman fluorun büyük bir kısmı idrarla itrah edilir. Fluor statüsünün belirlenmesi.total vücut fluorunun veya kemik ve dişlerdeki fluorun bazı nükleer yöntemlerle tayini mümkün olmakla birlikte uygulanabilirliği yok gibidir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın