Biber Kapsülü ile Doğru Beslenme Nedir?

Biber kapsülü ile doğru beslenme her besinden yeterince yemektir. Beslenmede çeşitlilik çok önemlidir. Her öğünümüz birkaç çeşit yiyecekten oluşmalıdır. Beslenme genellikle sebze ve meyve ağırlıklı olmalı, karbonhidratı yoğun olan besinler azaltılmalı ama hiçbir zaman beslenmeden çıkarılmamalıdır. Yağ alımı en aza indirilmeli, protein ise yeterince abartılmadan alınmalıdır. Mümkün olduğu kadar atıştırmadan kaçınılmalıdır.

Acı Kırmızı biber ile dışarıda yemek yerine, evde pişirilmiş yemekleri tercih etmek daha doğrudur. Çene, dil, boğaz, dudak kaslarımıza jimnastik yaptırarak bir nebze yavaş yemek yeme moduna girebiliriz.

Bunun yanı sıra her lokmada çatalımızı veya kaşığımızı sofraya bırakmak, her yeni lokmada yeniden almak yavaş yemek yemenin en önemli şartıdır. Ayrıca yediğimiz yemeği kaç lokmada bitiriyoruz, lokmalarımızın büyüklüğü ne durumda gibi şeylere dikkat edersek yani kendi lokmalarımızı sayarsak doğal olarak yemek yemeyi yavaşlatırız.

Geceye başlamadan önce iki adet kivi yiyin. Kivi yüksek C vitamini içerdiğinden, geceye dinç başlamanızı sağlayacaktır. Geceyi İşkembe çorbası içerek tamamlamayın. Bu denli yiyecek ve içecekten sonra acıkmış bile olsanız, yağı ve kolesterolü yoğun olan bu besini tüketmeyin.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın