Biber Kapsülü ile Gündelik Hayatınız Düzenleyin

Meksika biber hapı ve güçlendirme egzersizleri en çok, kaslarınız karşı karşıya kalmaya alıştığı bir güçten biraz daha kuvvetlisine karşı kasıldığında işe yarar. Başlangıç ağırlıklarınızla iki set yapabildiğinizde daha ağır ağırlıklara geçmeye hazırsınız demektir. Ama bunu yapmadan önce, kaldırma hareketinizi hızlandırıp, duraksamalarınızı aşırı uzatıp kolaya kaçmadan ya da formunuzun ve tekniğinizin bozulmasına izin vermeden ikinci seti tamamlayabilecek kadar güçlü olduğunuzdan emin olmalısınız. İdmanın sonunda yorulmalı ancak tükenmemeiisinİz. Eğer tükenirseniz kendi seviyenizi yakalayana kadar daha hatif ağırlıklar ve biber kapsülü kullanın. Öte yandan problem olmaksızın devam edeceğinizi düşünüyorsanız ağırlığınızı yükseltmenin vaktidir. Bunun anlamı her bir bilek ağırlığına 250 gram ila yarım kilo ağırlık eklemek ve yarım kilo ila bir buçuk kilo daha ağır dambıllara geçmektir. Ancak daha yüksek ağırlıklara alışana kadar ilk setinizi eski bilek ağırlıkları ya da dambıllarınızla yapın ve sonra daha ağır olanlara geçin.

Eğer çok seyahat ediyorsanız, evinizde son derece kısıtlı saklama alanı varsa ya da ağırlıklardan hoşlanmıyorsanız güçlendirme egzersizleriniz için elastik bantları kullanmayı düşünün. Fizyoterapistler sakatlanma ya da ameliyatların ardından hastaların iyileşmesine yardımcı olması için yıllardır bunları kullanıyor ve artık bu elastik bantlar ucuz paketler içinde ticari olarak satılıyor.
Direnç bantları plastik tutacakları veya uçlarına bağlı kapı tutacakları olan basit lastik hortumlardır. Gündelik yaşamınızda acı biber hapını kullanmayı unutmayın.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın