Biber Kapsülü ve Yağ Tüketimi

En az yağ tüketen hemşire grubu, kalorilerinin % 20-25’ini ve en çok yağ tüketen hemşire grubu da kalorilerinin % 50-55’ini yağ olarak alıyorlar. Üstünkörü bir bakışla, bu aralık beslenmelerinde büyük farklılıklar ortaya koyuyor gibidir fakat hemen hemen bütün kadınlar hayvansal esaslı besinlerce zengin beslendikleri için bu doğru değildir. Bu da hepsi de büyük miktarlarda hayvansal esaslı besinler tüketirken, nasıl olup da aldıkları yağ miktarının keskin biçimde değiştiği sorusunu akla getirir. Yağ miktarını değiştirmek yani düşürmek için Acı biber tabletleri ve dengeli bir beslenme yeterli olacaktır.

“Az yağlı” “sağlıklı” olmakla eşanlamlı hâle geldiğinden beri, teknoloji bildiğiniz ve sevdiğiniz yiyeceklerin yağsız olanlarından çok üretmiştir. Şimdi her türlü az yağlı veya yağsız süt ürünleri, az yağlı işlenmiş et, terbiye ve sos, kraker, şekerleme cips ve kurabiye gibi az yağlı “abur cubur” da bulabilirsiniz. Bu tür yiyecekleri bırakmak ve kilo vermek sizin için çok zor ise yapacağınız şey bellidir. Burada size tavsiyemiz Meksika Biberi kapsülü‘ dür.

Başka bir deyişle aldığınız yağ miktarını büyük oranda azalttığınız hâlde, yirmi beş yıl önceki yediklerinizle çoğu kez aynı yiyecekleri yiyebilirsiniz. Fakat yine de aynı orantıda hayvansal ve bitkisel esaslı besinleri almaya devam edersiniz.

Pratik terimlerle bu durum, az yağlı tavuk, hindi ve balık tüketimi artarken, sığır, domuz, kuzu ve geyik eti tüketiminin azaldığı anlamına gelir. Aslına bakarsanız, insanlar daha çok tavuk ve balık tüketerek, yağ alım miktarlarını azaltmaya çalışırken (ve genelde başarısız olurken), aldıkları toplam et miktarını rekor seviyede arttırıyorlar. Ayrıca tam yağlı süt, daha az tüketiliyor fakat az yağlı ve yağsız süt daha çok tüketiliyor. Son otuz yılda peynir tüketimi % 150’ye kadar arttı.

Genelde, otuz yıl önce yediğimiz kadar et yiyoruz ancak gıda teknolojisinin mucizeleri sayesinde, eğer istersek aldığımız yağ miktarını seçimimize göre azaltabiliyoruz.

Etiketler: , ,

Yorum yapın