Bitkiler Diyeti İle Biber hapı

Biber hapı ile zayıflamak isteyenler için özenle hazırladığımız zayıflama kuralları sayesinde incelecekisniz, sağlıklı olmak ve zayıflama ayrıca bitkilerin desteği ile kilo vermek kısa sürede gerçekleşecektir. Biber hapı ile zayıflayan insanların bir çoğu memmuniyetlerini belirtmişlerdir. Bunun sentetik folat şeklinde alınması emilimi ve etkinliği garanti eder. Daha yüksek dozlar, B12 eksikliğini maskeleyebilir düşüncesi ile tavsiye edilmemiştir. Bazı gruplar daha önce neural tüp defektli bebek doğurmuş annelerin gebeliklerinin erken dönemlerinden itibaren günde 4 mg folat almasını tavsiye etmişlerdir.

Bütün gebelerin başlangıçtan itibaren 5 mg/gün sentetik folik asit almaları gerektiğini ısrarla savunanlar da vardır (aşağıya “gebelik” ile ilgili paragrafa bakını. Bu dozlarda, epileptik hastalarda antikon vülsif tedavinin etkinliğini azaltabilir. (c ) Alkolizm. Günde 80 g veya daha fazla etanol alma alışkanlığı olanların ‘, 80’inden fazlasında makrositoz vardır.

Ortalama eritrosit hacmi  Makrositozu oian alkoliklerde serum veva eritrosit folat konsantrasyonları da düşük veva normal aralığın alt sımrlarındadır. Alkoliklerde alım azlığı, emilim bozulması, ve alkolün toksik etkisine bağlı folat metabolizmasının ve depolarının bozulması folat eksikliğine yol açmış olabilir. (d) Gebelik. Gebelikte folat ihtiyacı artar. İdeal kilo için Biber hapı takviyesi mutlaka yapılmalıdır.

Diyetle yeterli folat almayan gebelerde, gebelik öncesi folat depoları tam dolu değilse, ilk trimestrde bile folat eksikliği gelişebilir. Bu gebelerde birlikte sıklıkla demir eksikliği de mevcut olduğu için anemi tipik bir makrositer veya megaloblastik anemi halinde ortaya çıkmayabilir. Amerika Birleşik Devletlerinde doğum sırasında gebek kadınların rçte birinde serum folat düzeylerinin düşük olduğu bildirilmiş ve kadınların gebeliğin erken dönemlerinden itibaren, hattâ gebe kalma ihtimali olan bütün kadınların 0.4 mg (400 f/g)/gün sentetik folik asit almaları tavsiye edilmiştir (yukarıya bakılması) İngiltere Sağlık Bakanlığı çok amaçlı unların, kg başına 2400 ,ug folik asit ile güçlendirilmektedir. Bu oranlarda bir zenginleştirme ile neural tüp defektlerinin % 40 azalması beklenmektedir. Neural tüp defektlerini % 97 oranında azaltmak için ise bunun dört katı bir zenginleştirmenin gerekeceği hesaplanmaktadır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın