Bitkisel Biber Kapsülü

Bitkisel biber kapsülüŞişmanlık genellikle normal beden ağırlığını korumak için gerekenden daha çok kalori alma sonucu ortaya çıkar. Kilonuzu korumak için biber hapı’ ndan destek alabilirsiniz. Bazı hastalıklar, örneğin normalden az çalışan bir tiroit bezi de şişmanlığa yol açabilir. Tiroit bezinden kaynaklanan fazla kilolar için biber bitkisel kapsül kullanabilirsiniz. Öte yandan, kimi şişman kişiler ince dostları kadar, hatta daha bile az yemek yediklerini ileri sürerler.

Son yıllarda yapılan araştırmalar bu iddiayı doğrulamaktadır. Tüm şişmanların obur olduğu kanısı artık geçersizdir. Şişman kişinin annesi ya da babası, ya da her ikisi de şişmansa sağlıkla ilgili riskler de artar. Şişmanlık çoğu kez daha çocuklukta başlar. Bu da, kişinin ömrü boyunca şişman kalması riskini artırır. Bu riski en aza indirmek için biber hapı kullanabilirsiniz.

Öyle görünüyor ki, iki ayrı tip beden yağı vardır. Bildiğimiz deri altındaki yağ bir enerji deposudur. Beslenme yoluyla gereğinden çok kalori alındığında (ister yağ, ister doğru karbonhidrat, ister protein biçiminde olsun), bu kaloriler kimyasal olarak yağlara dönüştürülür. Sonra bu yağlar yağ dokusunda depo edilir, ikinci tür yağ esmer yağ ise bir enerji deposu değildir.

Tersine, metabolik açıdan çok etkin bir yağdır. Bu tür yağ kürek kemikleri arasında ve böbreklerin çevresinde bulunur. Öyle görünüyor ki, bu tür yağın işlevi fazla enerjiyi yakıp ısı sağlamaktır. Fazlası ise biber kapsülü ile yakılabilir.

Şişman bireylerde belki esmer yağ normalde olması gerektiğinden daha az etkindir. Bazı araştırmacılar şişmanlığa yol açanın bu olabileceğine işaret ediyorlar. Olasılıkla, vitamin, mineral ve yağ asidi dengesi gibi bazı besin faktörleri bu esmer yağın etkinliğini ve metabolizmasını etkilemektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın