Bol Lifli Beslenmek

bol lifli beslenmekLifli gıdalar sağlık açısından çok yararlıdır. Mutlaka tüketmelisiniz. Fazla kilolara karşı etkili çözümler bulmak için mutlaka lifli gıdaları tüketirken biber kapsüllerinide kullanmalısınız. Kırmızı biber kapsülleri sayesinde kısa sürede formunuza kavuşacaksınız.

Son zamanlarda çok fazla sahte biber hapları satılmaktadır. Kesinlikle bu kişilere taviz vermeyiniz. Mutlaka doğru ve orjinal biber kapsüllerini kullanmalısınız. İstediğiniz kiloya gelmek istiyorsanız orjinal biber kapsüllerini kullanmalısınız.

Dığında, belirtilerin azaldığı, hatta bazı hastaların büsbütün iyileştiği görülmüştür. Duyarlı bağırsak sendromu: bu hastalığın bazı yiyeceklere özellikle de buğdaya dayanıksızlıktan ileri geldiği sanılıyor. Ancak, hele kabızlık da varsa, lif yetersizliği hastalığın nedenlerinden biri olabilir.

Zayıflamaya yardımcı biber hapı ve kilo verme‘ yi hızlandıracak gıdalar ile forma girebilirsiniz. Düzenli biber kapsüllerini kullanmaya özen göstermeniz zayıflamak için çok yararlıdır.

Bazı hastalara verilen’lif miktarı artırılınca iyileşme görülmüşse de, bazılarının durumu daha da kötüye gitmiştir. Kalınbağırsak kanseri: lifi bol yiyeceklerin kalın bağırsak kanseri riskini azalttığı sanılıyor. Bazı tür liflerin bazı toksinleri emme yeteneği vardır.

Kalınbağırsakla bakterilerin yol açtığı fermantasyon sonucunda oluşan kanscryapıcı (karsinojen) toksinler bunlardandır. Lifi az yiyecekler bağırsaktan daha uzun sürede geçtiklerinden, midebağırsak bakterileri bunları daha çok fermantasyona uğratır.

Bununla birlikte, lifli besinler yemekle bağırsak kanseri arasındaki bağ henüz lam olarak saptanmış değildir. Öbür kanserler: hollanda’da yapılan bir araştırma, günde 37 gr’dan az lif alanlarda kanser riskinin daha yüksek olduğunu (yaklaşık üç kat) göstermiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın