Çocuk Yaşta Başlayan Aşırı Kilo Derdi

Aşırı kilo problemiÇocuklukta başlayan kilo derdi ilerde ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu yüzden önceden önleminizi almalısınız. Öncelikle dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Daha sonra biber kapsüllerini kullanmalısınız. Meksika biber kapsülü ile sağlıklı zayıflayacaksınız.

Bayan L. R., on dokuz yaşındaki hastane yatışından sonra hiçbir ayaktan takip görmemişti. Bu taburcu edilişi sırasında psikoterapötik bir yaklaşım için yüksek motivasyona sahiptir. Hastalığının tekrarlaması onu çok korkutuyordu ve tekrar diyet yapmaya ve egzersize başlarsa bunun olasılığının yüksek olduğunu düşünüyordur.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için öncelikle beslenme şeklinize özen göstermelisiniz. Son günlerde hızla artan ve çaresi bir türlü bulunamayan obeziyete sizlerde yakalanmak istemiyorsanız hemen biber kapsüllerini kullanmalısınız. Zayıflamak için kırmızı biber etkileri ve diyet yöntemleri ile forma girmek mümkündür.

Terapideki temel temalar şunları içerdi:

  1. Zayıflığa yönelik duyduğu hevesle ilgili etkenlerin incelenmesi
  2. Bilişsel çarpıtmalarının, özellikle de kutuplaşmış (ya hep—ya hiç)

 düşüncesinin ve durumları kişiscllcştirmesinin açıklığa kavuşturulması. Bu ikincisinde. Bayan L. R. olayları kişisel ve eleştirel bir şekilde yorumluyordu örneğin, bir odaya girerken başkalarının onu birkaç kilo aldığı için acımasızca yargıladığını hissediyordu. Aynı zamanda siyahbeyaz düşünce olarak da isimlendirilen ilki, bir aşırılığı yansıtmaktadır hiç “arası” yoktur.

Bu aşırılık anoreksiklerin yemeğe ve kiloya bakış tarzlarında belirgindir. Daha az görünür olan ise, bunun tüm düşüncelerine yayılmış olmasıdır: “Eğer atletizmde veya öğrenimde başarılı olmazsam çok kötüyümdür.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın