Çocuklara Yeme Alışkanlığı Kazandırmak

Merhaba sevgili zayıflama kapsülü biber hapı kullanıcıları bugün sizlere çocuklarınıza beslenme alışkanlığı kazandırırken ne gibi noktalara önem vermeniz gerektiğini aktaracağım. Ailenizin diğer bireylerinde de gıda alerjisi ya da egzama, saman nezlesi veya astım varsa çocuğunuzda bu tür bir sorunun görülme riski de daha yüksek olacaktır. Böyle bir durumda olabildiğince uzun süre emzirmeye çalışın emzirirken siz de kuruyemişten uzak durun ve 1 yaşını doldurana kadar çocuğunuza kuruyemiş vermeyin. Çocuğunuzda belirli bir gıdayı aldıktan sonra döküntü, hırıltılı solunum ortaya çıkarsa, kusma olursa, çocuk kendini kötü hissederse veya ishali olursa bir deri testiyle bu durumdan sorumlu gıdanın hangisi olduğu saptanabilir.

İlk yıldan sonra büyüme yavaşlamaya başlar; ancak bir kız çocuk 3. yılın sonunda erişkin boyunun yarısına ulaşmış olur.

Küçük bir çocuğun artan bağımsızlığını göstermesinin yollarından biri yediklerini seçmesidir. Ne yazık ki bu, çocukların yeme konusunda kılı kırk yardıkları bir döneme rastlar. Sizi ne denli çileden çıkarırsa çıkarsın öğünleri aceleye getirmeyin ve telaş etmeyin. Öfke ters teper.

Yemek seçen bir çocukla başa çıkmanın en iyi yolu, ona geniş çeşitlilik gösteren farklı lezzet, renk ve kıvamda yiyecekler sunmaktır; böylece ihtiyacı olan kalorileri alabilir. Önüne konan yemeği reddederse, geri çevirdiği yemeğin yerine en çok sevdiği yemeği vermeyin. Bir sonraki öğüne kadar bekleyin. Acıktığında fazla müşkülpesent olmamayı öğrenecektir.

4 yaşından sonra bir çocuğun vücut ağırlığının her bir kilogramı başına gereksinim duyduğu enerji miktarı azalmaya başlar. Ancak çocuğun kilosu artık daha fazla olduğundan, büyümesinin yavaş ama istikrarlı biçimde devam etmesi için gereksinim duyduğu kalori miktarı artar. Karbonhidrat bakımından zengin besinleri, meyve ve sebzeleri, süt ve süt ürünlerini, yağsız et, balık, tavuk, yumurta, baklagiller ve kuruyemişi içeren ana öğünler ve sağlıklı ara öğünler, beslenmesine aşırı enerji yüklemeksizin, gelişimine katkıda bulunur.

Bizler için siz biber hapı kullanıcılarının sağlığı ne kadar değerliyse, sevdiklerinizin sağlıkları da o kadar değerlidir. Bu nedenle sizlere ve sevdiklerinize yardımcı olabilecek bu tarz yazılar hazırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın