Daha Az Yiyerek Zayıflayamazsınız

Yemek yeme sıklığınız, ölçüsü, nerede yediğiniz ve o sıradaki ruhsal durumunuz, kilo vermenizde en önemli etkenlerdir; yemekten önce Daha az yiyerek zayıflayamazsınızve sonra nasıl bir psikolojik durum taşıdığınız da… Kilo vermede en önemli etkenlerden birisi de meksika biber hapı‘ dır.

Fazla kilolu kişilerin, üzüntüden aşırı yemek yediğini biliyoruz. Bu durum biber hapı ile önlem alınmaz ise fazla kilolar‘ a sebep olur. Böylece sıkıntıdan kurtulmak isterler. Neşeliyken de tam tersidir. Psikolojik desteğe ihtiyacı olan bu insanların alışkanlıkları değiştirmek için şu önlemlere başvurmalarında yarar vardır:

  • Günde üç ana, üç ara öğün yiyin.
  • Yemeğinizi aynı saatlerde, aynı yerde oturarak yiyin.
  • Yemeği yavaş yiyin. Sofraya konsantre olun. Masada gazete okumayın, televizyon seyretmeyin. Her lokmadan sonra çatalı, bıçağı masaya bırakın.
  • Yemeği az miktarda pişirin.
  • İki lokma arasında su için.
  • Acıkınca tatlı yerine meyveyi tercih edin.

Kilo vermenin temeli, beslenme şeklini değiştirmektir, gıda seçimine dikkat etmektir. Gıda seçiminin yanında biber hapı kullanımı da çok önemlidir. Düşük Glisemik İndeksli besinleri tercih etmektir ve eğer varsa, hergün çikolata yiyip kola içmek gibi alışkanlıklardan kurtulmaktır. Eğer bunları yapmazsanız, sadece daha az yiyerek zayıflamanız çok kısa sürer. Bir süre sonra binbir zahmetle verdiğiniz kiloları aynen geri alırsınız hem de fazlasıyla… Eğer bu kiloları tekrar geri almamak için biber kapsülü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın