Daha Rahat ve Daha ince Bir Yaşam Tarzı

Leyla, Fazla kilolarından kurtulmak için bana geldiğin­de, yaşam tarzındaki aşırı yoğunluğun onun bu sorununda önemli bir rol oynadığı hemen anlaşılıyordu. Her gece, işten sonra yemek pişiremeyecek kadar yorgun olduğunu savunan Leyla, iki saat süren atıştırmayla gevşiyordu. Tahmin ettiğim kadarıyla, bu atıştırmalar ona günde fazladan 1000 veya 1500 kalori kazandırıyordu. Durum böyle olduğuna göre, Leyla’nın neden 13 kilo fazlasından kurtulmak için mücadele ettiğini görmek şaşırtıcı değildir, stres dolu yaşam tarzını ha­fifletmenin yolunu aramayı önerdiğimde Leyla hemen savun­maya geçiyordu. Leyla, “Eğer bu kadar sıkı çalışmazsam, baş­kan yardımcılığına terfi edemem!” diyordu. Leyla’e göre stres ve başarı tek bir vücut gibiydi; biri olmadan diğeri olamazdı. Stersinin önüne geçmesi için Leyla’ yadaha sağlıklı bir yaşam tarzının yanında Biber Hapı Meksika’ yı önerdik. Acı Biber Hapı Meksika ile kilolarından kurtulan Leyla Hanım, yaşam tarzınıda değiştirerek artık yüklü işlerini rahatlamış bir şekilde yapmaya başladı.

Diğer Stresten Dolayı Yiyenler sınıfındakiler, stres dolu ha­yatlarını zorunlu yaşadıklarını söylüyorlardı. Müşterilerimden biri olan 33 yaşındaki Bahar, evde iş yapmayınca kendini suç­lu hissettiğini söylüyordu. Bahar, stres dolu bir yaşamı seçip seçmemenin elinde olduğunun farkına varmadığını söylüyor­du. Buna ek olarak, dinlenmeden önce bazı kimselerden izin alma ihtiyacı duyuyordu. Yukarıda bahsettiğim hırslı olan Leyla ise eğer kendini dinlenmeye verirse başarısızlığa uğra­maktan korkuyordu.

Neyse ki, çoğu kişi, rahat bir yaşam tarzının mümkün oldu­ğunun farkında ve hâlâ hayatlarında değer verdikleri duygusal ve maddi zevklerini elde edebiliyorlar. Stresten Dolayı Yiyen­ler sınıfındaki kişilerin çoğunun hayatlarına iki boyut kazandırdıklarını ve stres seviyelerinde hızlı bir düşüş yaşadıklarını keşfettim. Birincisi, hayatlarındaki eğlence miktarını artırmak; ikincisi ise evin dışında daha fazla zaman geçirmektir.

Meksika Biber hapı kullanımı, stresi azaltma hakkında bilgi sağlamak için ger­çekten yeterince geniş kapsamlı değildir; bu konu hakkında bir sürü mükemmel kitap var. Buna ilaveten, profesyonel da­nışmanlar stresinizi azaltmak için hayatınızı yeniden şekillen­dirmenize yardımcı olabilirler.

Etiketler: , ,

Yorum yapın