Diyet Kararlılığını Biber Hapı’ yla Sağlayın

Sosyal bilişsel teorinin varsayımlarına göre kişi davranışını sembolize edebilir, gözlem yoluyla öğrenebilir, uyarılmayı düzenlemeDiyet kararlılığı tekniklerinden yararlanır, davranışın bilinen sonuçlarını öngörebilir, davranışı yansıtabilir ve analiz edebilir. Başarılı zayıflama teknikleri için biber kapsülü’ nden yardım alabilirsiniz.

Bu karşılıklı etkileşimi kısaca açıklamak için Perreault’ un (1989) yüksek lisans tezinde verdiği örneğini kullanacak olursak: bireyin öz yeterliliği (içsel kişisel faktörler) onun bir sağlık merkezi tarafından (çevresel faktörler) düzenlenen yürüyüş grubuna (davranış) katılmasında etkili olacaktır. Yürüyüşler biber hapı zayıflama programlarında çok önemlidir.

Bireyin, yürüyüş programı (davranış) sayesinde kondisyonundaki artışı fark etmesi onun öz yeterliliğini (içsel kişisel faktörler) olumlu etkileyecektir. Bu da bireyin egzersize devam etme yönündeki kararlılığını destekleyecektir.

Transteorik model insanların davranış değişikliği sürecinin değişik aşamalar boyunca ilerlediğini ve bu ilerlemenin de düzlemsel değil dairesel olduğunu ileri sürer. Teoriye göre, pek çok insan yaşam tarzlarını değiştirme ve bu değişiklikte devamlılığı sağlamada başarılı olamaz. Zayıflamanın devamlılığını sağlamak için biber diyet hapı‘ ndan yardım almanız mümkündür.

Örneğin, bir ev kadını her sabah erkenden kalkıp yürüyüş yapmaya karar verebilir ama aylarca bu yürüyüşlere başlayamaz ya da bir diğeri yürüyüş yapma kararı verdiği günün ertesi sabah yürüyüşe başlayabilir. Yürüyüşe başlayan aynı kişi, tatile gittiğinde bu yürüyüşlere ara verir ve tatilden döndükten sonra bir daha biber hapı zayıflama programına devam etmeyebilir.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın