Diyet Yaptığınızı Herkes Bilmeli

Diyet yaptığınızı herkes bilmeliYiyeceğiniz şeyin bir kısmını daha sonraya saklayın ve Biber hapı kullanımına düzenli olarak devam edin. Açlığınız yatışınca yemeyi bırakın şeklindeki, önceden yaptığımız uyanyı hatırlayın. Yemeğin geri kalan kısmını arada veya ertesi gün yemek üzere bir kenara koyun. Birçok hastam bu bir tek tavsiyenin onlara günde yüzlerce kalori kâr ettirdiğini söylemektedir.

“Rejim yapıyorum,” deyin. Ev sahibine veya birlikte öğle veya akşam yemeği yediğiniz kimselere rejim yaptığınızı, bazı yiyecekleri yemeyeceğinizi söyleyin. Bir tatlıya hayranlık duyabilir, ev sahibesine tatlının ne kadar nefis göründüğünü söyleyebilirsiniz, ancak kendisine kararlı bir ifadeyle, “Sağlığım için rejim yapıyorum, kaçamak yapamam. Bu güzel tatlıyı yememem gerek,” deyin. Öğle yemeğinde bir kokteyli geri çevirdiğiniz zaman iş arkadaşlarınızla da aynı şekilde konuşabilirsiniz. Sizin gücünüze hayran kalacaklar ve belki taklit etmeye çalışacaklardır. Bu tavsiyeler Biber hapı diyetlerinde çok önemlidir ve kesinlikle uygulanmalıdır.

Kalori bakımından zengin ikramları almamanız veya daha küçük porsiyonlar almanız karşısında kendini “hakarete uğramış” hisseden evsahibi veya sahibesine önem vermeyin. Çünkü önemli bir şey söz konusudur: Hayatınız ve daha uzun ömür! Tehlikeli yağlarla ağırlaşmaktansa açık açık konuşmak daha iyidir.

Zayıflamak ve ince kalmak için en çok yararlanabileceğimiz yardımcılardan biri oldukça yeni fakat devamlı şekilde gelişen Meksika biber hapı‘ dır. Ayrıca egzersiz yapın çünkü yaptığınız egzersizler sizi güçlendirir ve ayakta tutar. Üzerlerinde kalori değerleri yazılı paket yiyeceklerin sayılan her geçen gün artmaktadır. Örneğin, domates çorbası, sığır haşlama ve şeftali gibi 3 çeşitlik bir öğünün kalorisi 300’den azdır.

Her yemek kaşığı 100 kalori olan normal salata soslannın yerine hemen hemen hiç kalorisi olmayan lezzetli salata soslan bulunabiliyor. Şekersiz jöleli tatlının kalori değeri, her porsiyonu 200 kalori olan dondurmanın yanında sadece 10’dur. Kalori tasarrufu yapmak için buna benzer daha birçok imkân vardır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapın